کد خبر: 101411 A

رئیس کل دادگاههای عمومی و انقلاب کرمان خبر داد:

درسال جاری بیشتر از 3000 پرونده دعاوی خانواده به مراکز مشاوره ارجاء شده است که از این تعداد 600 خانواده نیز به صلح و سازش رسیده اند.

ایلنا: در سال جاری بیشتر از ۳۰۰۰ پرونده دعاوی خانواده به مراکز مشاوره ارجاء شده است که از این تعداد ۶۰۰ خانواده نیز به صلح و سازش رسیده‌اند.

به گزارش ایلنا از کرمان، رئیس کل دادگاههای عمومی و انقلاب کرمان گفت: به لحاظ عدم آشنائی به مهارت‌های ارتباطی و عدم آگاهی از تفاوت‌های جنسیتی حضور در مراکز مشاوره بسیار الزامی و اثر بخش است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد امیر ابراهیمی افزود: چنانچه شیرازه یک زندگی مشترک بیش از حد از هم پاشیده باشد و نتوان با آموزش الگوهای رفتاری درست در مراکز مشاوره، زندگی مشترک را حفظ کرد، حداقل این آموزش‌ها و حضور در این مراکز برای ساختن زندگی بعدی و آینده افراد قدر مسلم و یقین مفید خواهد بود.

این مقام قضائی، ازدیاد پرونده‌های دادگاه خانواده در سال جاری را مشکل بزرگ محاکم دانست و بیان داشت: با شلوغی بیش از حد، فراغت بال از قاضی پرونده و حتی مراکز مشاوره برای رسیدگی کامل و ارائه راهکار اثربخش به خانوادهٔ در حال طلاق گرفته می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی با اشاره به تفکیک جنسیتی متقاضیان طلاق در محاکم تصریح کرد: از آمار ورودی پرونده‌های متقاضی طلاق به دادگستری ۸۰ درصد خانم‌ها و تنها ۲۰ درصد را آقایان تشکیل می‌دهند که این امر به لحاظ عدم توجه مردان به همسرانشان نشئت می‌گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر