کد خبر: 84603 A

مدیرعامل شركت آب منطقه‌ای كردستان:

این سد با حجم مخزن 230 میلیون مترمكعب، ارتفاع 76 متر و طول تاج 280 متر، آب كشاورزی مورد نیاز 20 هزار هكتار از اراضی شهرستان های دیواندره و بیجار و همچنین آب شرب و صنعت این دو شهرستان را تامین می كند.

ایلنا: مدیرعامل شركت آب منطقه‌ای كردستان از آبگیری محدود سد سیازاخ در شهرستان دیواندره خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سنندج، شاهین پاكروح روز چهارشنبه 5 تیرماه، در جریان بازدید مدیرعامل شركت منابع آب ایران از روند اجرای سد سیازاخ در دیواندره اظهار داشت: با توجه به پیشرفت فیزیكی مناسب این طرح طی روزهای آینده به صورت محدود آبگیری می‌شود.

شاهین پاكروح ضمن ارائه گزارش عملكرد شركت آب منطقه‌ای استان كردستان در سال 91 بر اختصاص اعتبار و بودجه بیشتر به پروژه‌های عمرانی شركت با توجه به زمینه‌های كاری گسترده تاكید كرد و افزود: تخصیص اعتبارات مورد نیاز در راستای تسریع در ساخت و بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی یكی از نیازهای اصلی شركت آب منطقه‌ای كردستان است.

وی همچنین در خصوص وضعیت سد سیازاخ دیواندره تصریح کرد: این سد با حجم مخزن 230 میلیون مترمكعب، ارتفاع 76 متر و طول تاج 280 متر آب كشاورزی مورد نیاز 20 هزار هكتار از اراضی شهرستان‌های دیواندره و بیجار و همچنین آب شرب و صنعت این دو شهرستان را تامین می‌كند.

پاکروح در ادامه یادآور شد: تاكنون برای این پروژه 700 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و برای تكمیل سد و تاسیسات وابسته و پروژه‌های خسارت مخزن قریب به 550 میلیارد ریال دیگر مورد نیاز است.

مشاور وزیر نیرو نیز در این بازدید ضمن تقدیر و تشكر و اعلام رضایت از عملكرد، اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته توسط بخش‌های مختلف شركت آب منطقه‌ای كردستان خاطرنشان کرد: انتظار اینجانب از آب منطقه‌ای كردستان با توجه شناخت حاصل شده بسیار بیشتر است و در همین راستا باید میزان فعالیت‌ها افزایش یابد.

سد سیازاخ دیواندره آماده آبگیری محدود است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر