کد خبر: 8437 A

پس از شش سال انتظار/

پردیس سینما بهمن سنندج دوشنبه شب پس از شش سال وقفه با اکران فیلم "بوسیدن روی ماه" بازگشایی شد.

ایلنا - سنندج: پردیس سینما بهمن سنندج دوشنبه شب پس از شش سال وقفه با اکران فیلم "بوسیدن روی ماه" بازگشایی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در سنندج، پردیس سینما بهمن سنندج بلاخره پس از وقفه شش ساله شامگاه دوشنبه باحضور رئیس حوزه هنری، مدیرعامل سازمان توسعه سینمایی سوره، نماینده ولی فقیه در کردستان،استاندار کردستان،فرماندار سنندج و جمعی دیگر از مسئولان کشوری و استانی، با اکران "فیلم بوسیدن روی ماه" و باحضورعوامل این گروه افتتاح شد.

با توجه به قدمت بیش از 40 سال این سینما، در سال 85 قرار بود تنها بهینه سازی و تعویض سر درب سینما صورت گیرد.

زمانی که سیستم صوتی، آپارات، صندلی و غیره برای بازسازی این سینما خریداری شد، بحث مقاوم سازی آن به عنوان ضرورتی اجتناب ناپذیر از سوی معاونت عمرانی سینما شهر مطرح شد و این پروژه را وارد فاز جدیدی کرد.

به همین دلیل  با ناهماهنگی های به وجود آمده و بدون کار تحقیقی و کارشناسی شده تخریب شد و سینمایی که قرار بود در 22 بهمن 86 مجددا کار خود را آغاز کند اکنون پس از گذشت شش سال بازگشایی شد.

عدم مطالعه درست و منطقی و همچنین و ضعف مشاوران از دلایل عدم پیشرفت بازسازی سینما بهمن سنندج در طول این چند سال بود که با پیگیری های جدی مسئولان و تغییر مجریان و مشاوران طرح، خوشبختانه مراحل بازسازی پروژه با سرعت بسیار بالایی طی شد.

سینما بهمن سنندج در قالب جدیدش با سه سالن سینمایی با سیستم دالبی و امکان استفاده چند منظوره با ظرفیت مجموع 760 صندلی، فست‌فود، برخورداری از یکی از مجهزترین نگارخانه‌های کشور با فضایی در حدود 200 مترمربع، نمازخانه، کافی‌شاپ، گیم‌نت، یک مجموعه کاملا آموزشی در طبقه دوم، سیستم سرمایشی و گرمایشی مجهز، سیستم اعلام اطفا پیشرفته حریق و دیگر امکانات رفاهی و تفریحی آماده خدمت‌رسانی به مردم فرهنگ دوست کردستان شده است.

پس از آیین بازگشایی این سینما فیلم ˈ بوسیدن روی ماهˈ با حضور بازیگران این فیلم به نمایش در آمد و در پایان از عوامل تهیه و ساخت این فیلم به عنوان نخستین فیلم سینمایی اکران شده در این سینمابهمن سنندج  تجلیل به عمل آمد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر