کد خبر: 82871 A

رئیس نهضت سوادآموزی سقز:

برای فعالیت‌های سوادآموزی در سال جاری تعداد دو هزار و 108 نفر در دوره سوادآموزی، 791 نفر دوره انتقال و 507 نفر دوره تحکیم برای شهرستان سهمیه تعیین شده است.

ایلنا: رئیس اداره نهضت سوادآموزی سقز بر ریشه كنی بی‌سوادی در این شهرستان تاكید کرد و گفت: ریشه‌كنی بی‌سوادی در سقز نیازمند حمایت همه جانبه مدیران است.
به گزارش خبرنگار ایلنا از سقز، حسین غفاری در جلسه بهبود کیفیت آموزشی، با اعلام سهمیه فعالیت‌های سوادآموزی در سال 92، بر استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود، تلاش برای پوشش اولیای بی‌سواد و کم سواد دانش آموزان، تشویق و ترغیب افراد بی سواد به امر سوادآموزی، شناسایی چهره‌های موفق سوادآموزی و تلاش مجموعه آموزش و پرورش در خصوص ریشه‌کنی بی‌سوادی تاکید كرد.
او در این خصوص گفت: برای فعالیت‌های سوادآموزی در سال جاری تعداد دو هزار و 108 نفر در دوره سوادآموزی، 791 نفر دوره انتقال و 507 نفر دوره تحکیم برای شهرستان سهمیه تعیین شده است.
غفاری تصریح کرد: برای پوشش این تعداد سهمیه باید از تمامی ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود استفاده کرد و مدیران مجتمع‌ها و مدارس نیز با تلاش خود برای پوشش اولیای بی‌سواد و کم سواد دانش آموزان مدرسه خود اقدام جدی رابه عمل آورند.
رئیس اداره نهضت سوادآموزی شهرستان سقز در ادامه سخنانش از مدیران مدارس و مجتمع ها خواست بر اساس بخشنامه ارسالی در خصوص شناسایی اولیای بی‌سواد دانش آموزان در حین ثبت نام اقدام لازم را به عمل آورند و افراد شناسایی شده را به سوادآموزی تشویق و ترغیب نمایند.
غفاری همچنین به طرح شناسایی چهره‌های موفق سوادآموزی اشاره کرد و یادآور شد: افرادی که از طریق نهضت سوادآموزی باسواد شده‌اند و موفق به اخذ مدرک تحصیلی دانشگاهی شده‌اند، می‌توانند به اداره سوادآموزی مراجعه و فرم شناسایی را تکمیل کنند تا از طریق سازمان نهضت سوادآموزی از آنان تقدیر شود.

 

شهرستان سقز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر