کد خبر: 82428 A

"مرز شکسته" در آخرین حضور بین‌المللی خود در بخش مستند نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم آمریکای لاتین با عنوان ˈآلبیوفرا 2012ˈ به نمایش درآمد و توانست جایزه بهترین فیلم بخش بین‌الملل را از آن خود کند.

ایلنا: فیلم کوتاه مستند «ˈمرز شکسته» به کارگردانی کیوان کریمی فیلمساز کردستانی جایزه ویژه پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه تجربی ˈلایدنˈ در کشور هلند را از آن خود کرد.
به گزارش خبرگزاری ایلنا از سنندج، فیلم مستند ˈمرز شکستهˈ به کارگردانی فیلمساز جوان بانه‌ای کیوان کریمی در جدید‌ترین حضور بین‌المللی خود به عنوان نماینده سینمای ایران در بخش رقابتی اصلی پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه تجربی «لایدن» در کشور هلند به روی پرده رفت و توانست جایزه ویژه این جشنواره را از آن خود کند.
پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه تجربی ˈلایدنˈ با حضور ۱۴۲ فیلم از ۵۱ کشور جهان از روزهای ۱۱ تا ۱۸ خردادماه جاری (۱ تا ۸ ژوئن ۲۰۱۳) در کشور هلند برگزار شد.
مرز شکسته که موضوع آن در مورد قاچاق مواد سوختی است، تاکنون در تعدادی از جشنواره‌های داخلی و خارجی ازجمله جشنواره صوفیا بلغارستان، جشنواره تسالونیکی یونان، جشنواره فیلم اروگوئه، جشنواره فیلم‌های دانشجویی آلمان، جشنواره فیلم ˈماگماˈ در نیوزلند و جشنواره بین‌المللی فیلم تولفا در ایتالیا به نمایش درآمده است.
این فیلم همچنین جایزه ویژه هیات داوران جشنواره فیلم ˈتولفاˈ ایتالیا، جایزه ویژه هیات داوران و جایزه بهترین فیلم از نگاه مخاطبان جشنواره فیلم ˈماگماˈ نیوزیلند، جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره ˈواگن اف سیˈ مکزیک و جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره فیلم‌های دانشجویی ˈفیلوفستˈ اسلوونی را از آن خود کرده است.
ˈمرز شکستهˈ در آخرین حضور بین‌المللی خود در بخش مستند نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم آمریکای لاتین با عنوان ˈآلبیوفرا ۲۰۱۲ˈ به نمایش درآمد و توانست جایزه بهترین فیلم بخش بین‌الملل را از آن خود کند.
کیوان کریمی و دیگر عوامل این فیلم مستند بعداز دریافت اینجایزه، برای ارج نهادن، ادامه دادن راه فیلمسازی و همچنین یاد و خاطره ˈطا‌ها کریمیˈ آن را به این کارگردان فقید سینمای ایران تقدیم کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر