کد خبر: 71318 A

در هفته میراث فرهنگی؛

برنامه‌های هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه از روز چهارشنبه، 24 اردیبهشت ماه، به مدت یك هفته در سطح استان کردستان برگزار می‌شود.

ایلنا: معاون میراث فرهنگی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان كردستان گفت:در هفته میراث فرهنگی،قرآن تاریخی شوی بانه پس از مرمت در این شهرستان جانمایی می شود.

علیرضا آذرشب در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در سنندج، اظهار داشت: همزمان با فرا رسیدن هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه، این اداره کل نیز برنامه‌هایی را در این هفته برگزار خواهد كرد.

وی تصریح کرد: این مراسم شامل برپایی نمایشگاه صنایع دستی در خانه كرد سنندج، برپایی نمایشگاه دست آوردهای میراث فرهنگی در شهرستان سنندج، اجرای برنامه موسیقی در خانه كرد سنندج، تجلیل از كارشناسان و كارمندان میراث فرهنگی و صنایع دستی اداره كل استان، تجلیل از اصحاب رسانه، تجلیل از موزه داران و راهنمایان موزه و اجرای موسیقی محلی و فولكلور در خانه كرد سنندج است.

آذرشب افزود: همچنین برپایی نمایشگاه در غار كرفتو، اجرای مراسم هه لپركی در كرفتو، افتتاح قسمتی از بنای تاریخی مشیر دیوان سنندج، دعوت از متصرفین قانونی بناهای تاریخی مشیر دیوان و اتحادیه صنایع دستی و نشست با آنها، دعوت از قضات ورئیس محترم دادگستری و نشست حقوقی در محل خانه كرد، به همراه مدیریت و فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان از دیگر برنامه‌های این اداره کل در این هفته است.

معاون میراث فرهنگی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كردستان یادآور شد: این برنامه‌ها در راستای شناساندن هرچه بهتر میراث كهن كردستان در هفته میراث فرهنگی وموزه همزمان با سراسركشور در سطح استان كردستان برگزار می‌شود. 

آذرشب در پایان خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها از روز چهارشنبه، 24 اردیبهشت ماه، به مدت یك هفته در سطح استان برگزار خواهد شد.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر