کد خبر: 53310 A

معاون استاندار کردستان:

در چند سال اخیر شاهد افزایش چند برابری تعداد گردشگران به استان بوده ایم که این امر ضرورت اتخاذ تدابیر و برنامه ریزی با همکاری همه دستگاه های متولی را دو چندان کرده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان توسعه صنعت گردشگری را مستلزم تامین  زیر ساخت های امنیتی دانست و گفت: متولیان بخش گردشگری استان باید با بسیج امکانات مورد نیاز بستر لازم را برای افزایش میل و رغبت گردشگران به استان را فراهم کنند.

به گزارش ایلنا، ایرج حسن زاده شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی استان کردستان با بیان این مطلب تصریح کرد: کردستان به دلیل وجود جاذبه های طبیعی و گردشگری ظرفیت های فراوانی برای جذب گردشگر دارد که باید از این توانمندی ها به نحو احسن نهایت استفاده را به عمل آوریم.

وی افزود: متولیان امر باید با رسیدگی به فضاهای سبز و مراکز تفریحی و رفاهی و برطرف کردن مشکلات موجود با زیبا سازی و بهبود شرایط این اماکن و تامین وسایل نقلیه عمومی لازم تلاش بیشتری داشته باشند.

حسن زاده بر لزوم برنامه ریزی منسجم و مناسب ستاد استقبال از مسافران نوروزی در استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در چند سال اخیر شاهد افزایش چند برابری تعداد گردشگران به استان بوده ایم که این امر ضرورت اتخاذ تدابیر و برنامه ریزی با همکاری همه دستگاه های متولی را دو چندان  کرده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان همچنین بر تلاش شهرداری های استان برای پاک سازی پارک ها و فضای سبز و استقرار چادرهای مسافرتی برای اسکان مسافران تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد: سازمان حمل و نقل و پایانه های استان باید با تشدید نظارت بر نحوه خدمات دهی به مسافران شرایط را برای ارائه خدمات بهتر فراهم کنند.

حسن زاده از مسافران و بازیدکنندگان مناطق دیدنی استان خواست تا ضمن استفاده از این موهبت الهی و با رعایت موازین بهداشتی و عدم رها سازی زباله در طبیعت نسبت به حفظ و صیانت از محیط زیست تلاش کنند.

وی بر آمادگی هتل ها، مهمانسراها و مراکز اقامتی برای پذیرش مطلوب مسافران و گردشگران نوروزی تاکید کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان از مسوولان بهداشت و درمان استان خواست در ایام تعطیلات نوروزی کلیه مراکز درمانی با آمادگی کامل و با استفاده از نیروهای درمانی متخصص و کارآمد در خدمات مردم و مسافران نوروزی باشند.

حسن زاده اذعان داشت: اعضای ستاد حوادث غیر مترقبه استان باید در ایام تعطیلات نوروزی از آمادگی کافی برای مقابله با هرگونه حوادث غیر مترقبه برخوردار باشند.

وی در پایان گفت: اکیپ های نظارتی و باررسی اصناف و صنعت و معدن و تجارت باید با افزایش نظارت خود در بازار مصرف عرضه و تقاضا به ویژه در ایام پایانی سال با هرگونه کم فروشی، تخلف و افزایش قیمت های غیر قانونی مقابله کنند.

 

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر