کد خبر: 53255 A

محمد مصطفی زاده نویسنده جوان و توانمند هورامان، روز سه شنبه 26 دی ماه سال جاری به علت ایست قلبی در مریوان دار فانی را وداع گفت.

مراسم گرامیداشت نویسنده، محقق و مترجم عرصه زبان و فرهنگ هورامان "زنده یاد محمد مصطفی زاده " با حضور جمعی از نویسندگان، ادبا و هنرمندان در سالن سینما "کردستان" شهر مریوان برگزار شد.

به گزارش ایلنا،محمد مصطفی زاده از نویسندگان جوان و توانمند حوزه زبان و ادب هورامان بود که از وی كتابهایی همچون 'زبان هورامی و دنیای مدرن'، 'نامه نگاری به زبان هورامی' و 'زوانو ژیوای ' و دهها مقاله و یادداشت در حوزه زبان و فرهنگ هورامی در مجلات و نشریات كردستان به چاپ رسیده بود.

در این مراسم نویسندگان و صاحب نظران زبان هورامی از جمله فیروز عارفی، صابر صعیدی، ژیار سلامتیان، محمود مبارکشاهی و فاتح مصطفایی به ترتیب سخنرانی خود را ارائه کردند.

همچنین کامیل صفریان،سبحان امینی، برهان اختر و سرکوت عزیزی، محمدرشید امینی، میرزای هورامی و سیاوش مقامی، قدریه عثمانزاده، همایون محمدنژاد و هیاس غریبی نیز هر کدام به ترتیب قطعه شعری را قرائت کردند.

در ادامه با پخش یک کلیپ در رابطه با مرحوم مصطفی زاده و یک سیاچمانه از اسماعیل حمیدی مراسم ادامه یافت؛همچنین در این مراسم کتاب “زواو ژیوای” آخرین اثر مرحوم مصطفی زاده رونمایی و نسخه ای از این کتاب به حاضرین در این مراسم اهدا شد.

محمد مصطفی زاده نویسنده جوان و توانمند هورامان، روز سه شنبه 26 دی ماه سال جاری به علت ایست قلبی در مریوان دار فانی را وداع گفت.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر