کد خبر: 53205 A

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان:

اجرای طرح ایستگاه های مطالعه در دسترسی بیشتر مردم به كتاب موثر است/ اجرای مستمر و دقیق این طرح می تواند باعث افزایش سرانه مطالعه در كشور شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان با اشاره به طرح راه اندازی ایستگاه های مطالعه، عنوان کرد: اجرای این طرح نقش بسیار مهمی در افزایش سرانه مطالعه در جامعه دارد.

عطاء الله رستگار در گفتگو با ایلنا اظهار داشت: طرح راه اندازی ایستگاه های مطالعه از برنامه های مهم نهاد کتابخانه های عمومی کشور است که در سال جاری به منظور ترویج فرهنگ مطالعه آغاز شده است.

وی تصریح  کرد: ایستگاه مطالعه قفسه ویژه مخصوص کتاب است که در اماکن عمومی مانند فرودگاه‌ها، پایانه‌ها، بانك‌ها، بیمارستان‌ ها و ادارات دولتی جانمایی و راه اندازی می شود و افراد می توانند از کتاب های موجود در این قفسه ها بهره مند شوند.

رستگار افزود: بر اساس طراحی ایستگاه های موجود، 15 عنوان کتاب با موضوعات متنوع و در شمارگان مختلف در این ایستگاه ها قرار داده می شود که افراد می توانند کتاب ها را به صورت امانت از قفسه ها بردارند و پس از مطالعه به همان ایستگاه ها و یا ایستگاه های دیگر و یا نزدیک ترین کتابخانه عمومی تحویل دهند.

وی ادامه داد: مردم می توانند کتاب های موجود در ایستگاههای مطالعه را به امانت برده و پیش بینی ما این است که طی 15 روز آن را بازگردانند و در صورت علاقه مندی مردم به نگه داری کتاب، می توانند با پرداخت مبلغ دو هزار تومان به شماره حسابی که در پشت کتاب نوشته شده، کتاب را برای خود نگه دارند.  

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان بابیان اینکه اجرای طرح ایستگاه های مطالعه در دسترسی بیشتر مردم به  كتاب موثر است، یادآور شد: اجرای مستمر و دقیق این طرح می تواند باعث افزایش سرانه مطالعه در كشور شود.

رستگار خاطرنشان کرد: این طرح بسیار خلاقانه و تاثیرگذار است که سبب می شود افراد از اوقات فراغت خود بهترین استفاده را ببرند و در ضمن آگاهی و بصیرت در جامعه افزایش یابد.

وی با اشاره به راه اندازی سه ایستگاه مطالعه در استان کردستان گفت: این ایستگاه ها در مجتمع قضایی شهید بهشتی و اداره آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج و همچنین استانداری کردستان راه اندازی شده اند.

این مسئول در پایان ابراز داشت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تعداد این ایستگاه ها در آینده افزایش می یابد و سایر شهرستان ها نیز از این طرح موثر فرهنگی بهره مند می شوند.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر