کد خبر: 4926 A

کریمیان خواستارشد:

نماینده مردم شهرستانهای مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی خواستار ماندگاری و تثبیت جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان در تاریخ این شهر شد.

ایلنا - مریوان: نماینده مردم شهرستانهای مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی خواستار ماندگاری و تثبیت جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان در تاریخ این شهر شد.

به گزارش ایلنا، امید کریمیان، در نشست سیاست‌گذاری هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان که با حضور مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وتنی چند از مسئولان استان کُردستان در تهران برگزار شد،ضمن قدردانی از مجموعه معاونت هنری جهت برگزاری این جشنواره در شهر مرزی مریوان گفت:مریوان نقطه صفر مرزی است و برپایی چنین جشنواره ای در این محل نشان از اقتدار و آرامشی است که در اقصی نقاط ایران اسلامی وجود دارد. 

کریمیان تصریح کرد: شعار هنر نزد ایرانیان است و بس زمانی تحقق پیدا می‌کند که همه مردم در چهارگوشه کشور برای ارتقاء هنر دست به دست هم دهند؛ اکنون ما در همه زمینه‌های فرهنگی و هنری در جهان کارنامه درخشانی را به ثبت رسانده‌ایم.

وی افزود:تمامی تلاش ما برپایی جشنواره هفتم است زیرا مردم این شهر در مهرماه هر سال و همزمان با بازگشایی مدارس انتظار می کشند تا جشنواره در این شهر برگزار شود.

نماینده مردم مریوان و سروآباد ادامه داد: با گذشت این چند سال، ماه مهر برای مردم کُردستان تداعی کننده آغاز جشنواره تئاتر خیابانی مریوان است و همواره مردم آماده برگزاری این جشنواره می شوند.

وی با بیان این که استان کُردستان پیشینه تاریخی سه هزارساله دارد، یادآور شد: همواره استان کَردستان در سطح ملی و بین‌المللی نقش بسزایی را ایفا کرده است، همان گونه که مقام معظم رهبری طی سفرشان به کُردستان، این استان را به عنوان یک استان فرهنگی نامگذاری کرده‌اند ما نیز به خود می‌بالیم که در عرصه ملی از جایگاه خوبی برخورداریم.

 وی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد: برای تثبیت تئاتر خیابانی در سطح ملی به نام مریوان دبیرخانه و یک دبیر مستقل تعیین شود که همواره برای اداره امور جشنواره با مرکز و استان در تعامل باشد. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر