کد خبر: 4909 A

امرایی:

امیدوارم در زمانی که در اختیار داریم جشنواره تئاتر خیابانی مریوان در وهله اول در سطح خاورمیانه به عنوان جشنواره برگزیده و شناخته شده تئاتر خیابانی مطرح شود.

سنندج - ایلنا: مدیر دفتر تئاتر خیابانی مرکز هنرهای نمایشی گفت: با تلاشی که در طی این مدت از سوی معاونت هنری و هنرمندان تئاتر خیابانی انجام شده است، می‌توانیم ادعا کنیم که تئاتر خیابانی روزهای طلایی خود را سپری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، مجید امرایی در نشست سیاست‌گذاری هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان که با حضور مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وتنی چند از مسئولان استان کُردستان در تهران برگزار شد، اظهار داشت:در حال حاضر 204 فضای دائمی تئاتر خیابانی در سراسر کشور ایجاد شده است.

وی افزود: همچنین هشت جشنواره تخصصی تئاتر خیابانی در سراسر کشور به وجود آمده و با توجه به وجه بین‌المللی تئاتر خیابانی، حضور شش گروه خارجی در این دوره از جشنواره، برگزاری سه کارگاه آموزشی با حضور مدرسان خارجی و ایرانی، که حاصل آن تولید سه اثر مشترک خواهد بود، نشان دهنده ارتقاء سطح تئاتر خیابانی کشور است.

امرایی تصریح کرد: در شش ماهه اول سال، 570 اجرای عمومی تئاتر خیابانی داشته ایم و تنوع مضامین و تکنیک های اجرایی را نیز در آثار تئاتر خیابانی شاهدیم.

مدیر دفتر تئاتر خیابانی مرکز هنرهای نمایشی ایران یادآور شد: علاوه بر این‌ها فراخوان جشنواره از نه ماه قبل منتشر شد و همه آثار جشنواره به اجرای عمومی رسیدند.

وی در پایان بیان کرد: امیدوارم در زمانی که در اختیار داریم جشنواره تئاتر خیابانی مریوان در وهله اول در سطح خاورمیانه به عنوان جشنواره برگزیده و شناخته شده تئاتر خیابانی مطرح شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر