کد خبر: 4791 A

مدیرحفظ ارزش‌های دفاع‌ مقدس کردستان:

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌ مقدس کردستان از اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی هفته دفاع‌مقدس در استان خبر داد.

ایلنا - سنندج: مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌ مقدس کردستان از اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی هفته دفاع‌مقدس در استان خبر داد.

به گزارش ایلنا؛ داوود مهاجر ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران استان در سنندج با اشاره به اینکه شعار امسال هفته دفاع مقدس «چگونه با فرهنگ شهیدان به جنگ تحریم‌ها برویم» است، تصریح کرد: گرامیداشت هفته دفاع مقدس فرصتی مناسب است تا مقاومت، ایثار و مقاومت فرزندان این مرز و بوم درمقابل جبهه کفر و نفاق را با انجام برنامه‌های مختلف به نمایش بگذاریم.

وی با بیان اینکه مردم ملت ایران به واسطه برخورداری از گنجینه عظیم رزمندگان، شهدا و هشت سال دفاع مقدس به خود می‌بالد، افزود: نظام جمهوری اسلامی در همه صحنه‌های سیاسی، اقتصادی، نظامی، اجتماعی و فرهنگی از حماسه سازان و سلحشوران در دفاع مقدس بوده است و افتخار می‌کند که در برابر هجمه سنگین استکبار جهانی ایستادند و در این میدان پیروز شدند.

مهاجر در ادامه با اشاره به اینکه در هفته دفاع مقدس بیش از ۳۲ عنوان برنامه در سطح استان برگزار می‌شود، گفت: در این هفته برنامه‌های از قبیل عطر افشانی قبور شهدا، بازدید از خانواده شهدا، برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس در ورزشگاه ۲۲ گولان و همچنین رژه نیروهای مسلح، برگزاری برنامه‌هایی در حوزه مدارس ودانشگاه، اجرای برنامه‌های فرهنگی، نمایشی، تجلیل از پیشکسوتان و رزمندگان دوران دفاع مقدس و رونمایی از برخی پروژه‌های مربوط به هفته دفاع مقدس و... در سطح استان اجرا می‌شود.

وی هدف از برگزاری این برنامه‌های متنوع را معرفی افتخارات دوران دفاع مقدس به عنوان نماد و الگوی مقاومت، ایثار و شهادت به ملت‌های مسلمان، آشنایی با دستاوردهای دفاع مقدس و ارتباط آن با پیشرفت و توانمندی‌های کنونی ایران اسلامی، تقویت فضای معنوی و اخلاقی جامعه، نمایش اقتدار نیروهای مسلح و قدرت بازدارندگی برگزارخواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه ستاد برگزاری هفته دفاع مقدس متشکل از ۹ کمیته‌ تخصصی در سراسر استان است یادآور شد: کمیته‌های نظامی، فرهنگی، ورزش و جوانان، ایثارگران، پشتیبانی، خدمات، بانوان، جهاد روستایی و کمیته نمایشگاه، مسئولیت برگزاری برنامه‌های این هفته را به عهده خواهند داشت.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌ مقدس کردستان در پایان با اشاره به هتک حرمت ساحت پیامبر اکرم (ص) توسط عوامل استکبار اظهار داشت: این حرکات ناشی از فشارهایی است که توسط بیداری اسلامی بر جبهه استکبار وارد شده است.

مهاجر با محکوم کردن این جنایت خاطرنشان کرد: جهان استکبار پس از مشاهده تاثیر فرهنگ قرآن، اسلام و اهل بیت (ع) در بیداری مسلمانان، به چنین اقدام غیرانسانی دست زده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر