کد خبر: 41088 A

با حضور شاعرانی از سراسر کشور؛

450 اثر از شعرای 24 استان كشور به پنج زبان تركی، عربی، فارسی، كردی و انگلیسی به دبیرخانه همایش واصل شد.

 ایلنا- سنندج:با حضور شاعرانی از سراسر کشور و در راستای برگزاری چهارمین همایش سراسری منادیان وحدت، جشنواره سراسری شعر لولاک در سنندج برگزار شد.

به گزارش ایلنا، مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان ظهر شنبه در مراسم افتتاحیه این همایش یک روزه اظهار داشت: همایش منادیان وحدت برای چهارمین سال متوالی است که در هفته وحدت در کردستان برگزار می‌شود و خوشبختانه هر ساله با استقبال گسترده‌ای از سوی علاقمندان و نویسندگان و فرهیختگان سراسر کشور همراه است.

حجت‌الاسلام مسعود صفی‌یاری تصریح کرد: این همایش در سه دوره گذشته با فراخوان مقاله همراه بود اما فراخوان همایش امسال در قالب شعر و ادبیات با عنوان جشنواره شعر لولاک بود که با استقبال چشمگیر شعرا و ادبای كشور روبرو شد.

وی افزود: در راستای برگزاری این جشنواره که فراخوان آن از دو ماه گذشته اعلام شده بود، 450 اثر از شعرای 24 استان كشور به پنج زبان تركی، عربی، فارسی، كردی و انگلیسی به دبیرخانه همایش واصل شد.

حجت‌الاسلام صفی‌یاری یادآور شد: از این تعداد اثر 100 اثر مربوط به شاعران کردستانی بود که اشعار خود را در وصف حضرت محمد(ص) سروده بودند.

وی با اشاره به موضوعات این همایش اظهار كرد: عاشقانه هایی تقدیم به نبی مكرم اسلام(ص)، محكومیت هتك حرمت به ساحت پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) و پیامبر رحمت منادی وحدت از موضوعات این همایش بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در پایان هدف از برگزاری این همایش را تحكیم وحدت بین سنی و شیعه و همچنین گرامیداشت هفته وحدت و سالروز میلاد پیامبر نور و رحمت حضرت محمد(ص) عنوان كرد.

این همایش به همت سازمان تبلیغات اسلامی کردستان و با همکاری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، حوزه هنری و کانون مداحان استان کردستان در سنندج برگزار شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر