کد خبر: 40886 A

نماینده ولی فقیه در کردستان:

رفع مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال در کردستان نیازمند سرمایه‌گذاری است و این با جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی میسر می‌شود.

ایلنا- سنندج: نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: برای ایجاد شغل در کردستان سرمایه‌گذاری لازم است که  مسئولان باید به آن اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سید محمد حسینی‌شاهرودی در دیدار با مسئولان تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در سنندج اظهار داشت:لازمه ایجاد سرمایه‌گذاری و رفع مشکلات و چالش‌های اشتغال در استان کردستان، مسئولیت‌پذیری مدیران براساس عشق و خدمت به مردم و جلب رضای خداوند است که باید به  یک فرهنگ تبدیل شود. 

وی تصریح کرد: رفع مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال در کردستان نیازمند سرمایه‌گذاری است و این با جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی میسر می‌شود.

حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی ظرفیت‌های ویژه استان در زمینه‌های طبیعی، کشاورزی و برخی حوزه‌های دیگر را برشمرد و افزود: در صورتی که از این استعدادها و ظرفیت‌ها به خوبی استفاده شود، جایی برای نگرانی در توسعه سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال باقی نمی‌ماند.

به گفته وی، استان کردستان در حوزه کشاورزی از ظرفیت‌های ویژه‌ای برخوردار است که با ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری، علاوه بر افزایش تولیدات داخلی، بستر برای ارتقای سطح اقتصادی استان و ایجاد اشتغال فراهم می‌شود و این یکی از وظایف مسئولان است که باید به آن اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه به نقش تعاونی‌ها در اقتصاد اشاره کرد و یادآور شد: تعاونی‌ها می‌توانند با جمع کردن سرمایه‌های اندک و بدون استفاده از سرمایه‌گذاری‌های کلان و تسهیلات فراوان، زمینه‌ساز ایجاد اشتغال باشند که باید اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این موضوع را پیگیری کند.

حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی در پایان خاطرنشان کرد: حمایت از تعاونی‌ها و تولیدکنندگان باید در دستور کار مدیران و مسئولان قرار گیرد تا بتوان با ایجاد اشتغال، رفاه و آسایش را برای مردم استان ایجاد کرد.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر