کد خبر: 40884 A

تا پایان آذرماه جاری؛

ایجاد 50 هزار و 208 فرصت شغلی تا پایان امسال در استان هدف‌گذاری شده که تاکنون 48 هزار مورد آن محقق شده است.

ایلنا- سنندج: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان از تشکیل 131 تعاونی با عضویت دو هزار و 305 نفر و با سرمایه‌ای بالغ بر 5 میلیارد و 497 میلیون ریال تا پایان آذرماه سالجاری در استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، مصطفی باغبانیان در دیدار مسئولان تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان با نماینده ولی‌فقیه در استان از ایجاد 48 هزار فرصت شغلی در استان خبر داد وافزود: ایجاد 50 هزار و 208 فرصت شغلی تا پایان امسال در استان هدف‌گذاری شده که تاکنون 48 هزار مورد آن محقق شده است.

باغبانیان تصریح کرد: 8 هزار و 412 مورد بازرسی و صدور 15 پروانه کار از دیگر اقدامات این اداره‌کل در سال جاری در استان بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان یادآور شد: در 6 ماهه نخست امسال نیز بیش از 112 میلیارد و 239 میلیون ریال تسهیلات به یک‌ هزار و 640 طرح اشتغالزایی از سوی صندوق مهر امام رضا(ع) پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه تربیت نیروی کار ماهر و نیمه ماهر و ارتقای مهارت نیروی کار شاغل مهم‌ترین هدف گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این استان است، گفت: براساس اعلام مسئولان این حوزه، در حال حاضر 18 مرکز ثابت آموزش فنی و حرفه‌ای و 88 آموزشگاه آزاد در این استان در راستای ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به اقشار مختلف مردم فعال هستند.

باغبانیان خاطرنشان کرد: مراکز جوار دانشگاهی، آموزش روستائی، آموزش در پادگان‌ها، زندان‌ها و ندامتگاه‌ها از جمله ظرفیت‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای در استان است که از آنها بهره‌برداری مطلوب می‌شود.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر