کد خبر: 24442 A

مدیر کل گمرکات کردستان:

صادرات استان در هشت ماه گذشته سال جاری نسبت به سال گذشته 51 درصد رشد داشته که این مهم نشان دهنده تلاش صادرکنندگان استان در این زمینه است.

ایلنا- سنندج: مدیركل گمركات كردستان از رشد 51درصدی صادرات در استان خبر داد وگفت: تلاش تجار و صادرکنندگان در استان  ستودنی و قابل تحسین است.

به گزارش ایلنا، محمد شهبازی صبح یکشنبه در جمع تجار و اتحادیه صادرکنندگان استان ضمن تقدیر از فعالیت چشمگیر آنها در راستای بهبود و فراهم کردن امکانات و همچنین روان‌سازی صادرات در مرزها اظهار داشت: خدمت رسانی به این صنف یكی از اولویت های ما در این اداره كل است.

وی از علاقه‌مندی تجار برای بالا بردن صدور کالا و استفاده از ظرفیت‌های کامل استان و همچنین احساس مسئولیت آنها برای رشد اقتصادی استان تقدیر و بر ارتقای این مهم تاکید کرد.

شهبازی اظهار امیدواری كرد كه با همكاری این بخش از حوزه تجاری بتوان همواره چشم اندازی بهتر را ترسیم و در دستیابی و رسیدن به این مهم تلاش های وافری انجام شود.

مدیركل گمركات كردستان در ادامه تصریح کرد: صادرات استان در هشت ماه گذشته سال جاری نسبت به سال گذشته 51 درصد رشد داشته  که این مهم نشان دهنده تلاش صادرکنندگان استان در این زمینه است.

وی افزود: درهشت ماه اول سال جاری 756 هزار تن انواع كالا به ارزش بیش از 478 میلیون دلار از مرزهای استان به خارج از كشور صادر شده است.

شهبازی ادامه داد: این مقدار کالای صادر شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن 51 درصد و از نظر ارزش نیز 21 درصد رشد داشته است.

وی یادآور شد:همچنین در این مدت میزان صادرات در گمركات سنندج 146درصد، باشماق 18درصد و بانه 28درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

در ابتدای این جلسه تجار و اتحادیه صادركنندگان ضمن قدردانی از فعالیت چشمگیر گمرك در زمینه بهبود و فراهم كردن امكانات و روانسازی صادرات در مرزهای استان، پیشنهادات و مشكلات موجود را بررسی كردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر