کد خبر: 101307 A

رئیس حوزه هنری كردستان خبر داد:

امیدواریم با همکاری هنرمندان توانمند استان و ارائه طرح‌ها و فیلم نامه‌های مبتنی بر سیاست‌ها و اهداف محوری حوزه هنری بتوانیم در پایان سال شاهد حضور گسترده این تولیدات در جشنواره‌های داخلی و بین المللی باشیم.

ایلنا: رئیس حوزه هنری کردستان از راهیابی ۴ فیلم کوتاه به بخش پایانی سومین جشنواره فیلم مستقل خورشید خبر داد.

امین مرادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در سنندج اظهار داشت: در ادامه موفقیت‌های فیلمسازان توانمند کردستان در جشنواره‌های داخلی و خارجی، این بار جشنواره سراسری فیلم کوتاه «خورشید» میزبان ۴ فیلم کوتاه از تولیدات حوزه هنری استان در مرحله نهایی جشنواره در بخش‌های «آماتور» و «حمایتی» خواهد بود.

وی افزود: از میان ۶۵۰ فیلم ثبت شده در دبیرخانه جشنواره در بخش آماتور فیلم «صدای قلب مورچه» به کارگردانی «ئاکو زندکریمی» تولید حوزه هنری استان کردستان جهت به دست آوردن بهترین فیلم این بخش به رقابت با ۵ فیلم دیگر راه یافته در این بخش می‌پردازد.

مرادی تصریح کرد: در بخش حمایتی نیز فیلم‌های تولیدی حوزه هنری کردستان «صدای جاده» به کارگردانی «برزان رستمی» و فیلم «نوای سنگ» به کارگردانی «پرویز رستمی» و «لانگ شات» به کارگردانی «مهران امیری حسینی» به رقابت با ۲۰ فیلم دیگر این بخش جهت کسب عناوین بر‌تر به رقابت می‌پردازند.

وی یادآور شد: در سال جاری روند تولیدات حوزه هنری کردستان از نظر کمی وکیفی روندپیشرفتی بسیار خوبی را داشته و امیدواریم با همکاری هنرمندان توانمند استان و ارائه طرح‌ها و فیلم نامه‌های مبتنی بر سیاست‌ها و اهداف محوری حوزه هنری بتوانیم در پایان سال شاهد حضور گسترده این تولیدات در جشنواره‌های داخلی و بین المللی باشیم.

مرادی در پایان خاطرنشان کرد: در کنار این برنامه‌ها و در راستای حمایت و معرفی هنرمندان فعال در طول سال جلسات اکران ونقد وبررسی آثار فیلم سازان کردستانی در پردیس سینمایی بهمن سنندج نیز برنامه ریزی شده که تا کنون چندین دوره آن برگزار و انشاء ا... این موضوع به صورت متداوم ادامه خواهد یافت.

حوزه هنری کردستان جشنواره فیلم مستقل خورشید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر