کد خبر: 71573 A

مدیر دبیرستان نمونه دولتی امام محمد باقر (ع) کاشان خبر داد:

یک دانش آموز یک صد و 41 جلد کتاب به ارزش هشت میلیون و 460 ریال به این واحد آموزشی اهدا کرد.

ایلنا: مدیر دبیرستان نمونه دولتی امام محمد باقر(ع) کاشان گفت: یک دانش آموز یک صد و 41 جلد کتاب به ارزش هشت میلیون و 460 ریال به این واحد آموزشی اهدا کرد.

غلامرضا بخشی موحد در گفتگو با خبرنگار ایلنا در کاشان با اعلام این خبر  افزود: سنت اهدای کتاب یک رسم دیرین در جامعه ایران و مورد سفارش شریعت مقدس است که با گذشته زمان فراموش شده و باید مردم و مسؤلان در مناسبت‌های مختلف، ‌این رسم را احیا کنند.

وی اظهار داشت:کتاب و نشر مکتوب، یک نیاز اساسی در جامعه است و اگر شهروندان بدانند، مطالعه تا چه اندازه می‌تواند در سبک زندگی‌شان مفید باشد، به صورت جدی به آن توجه خواهند کرد.

به گفته وی، با وجود فناوری‌های نوین مثل اینترنت و نشر الکترونیک و تلفن همراه، کتاب و نشر مکتوب مورد بی‌مهری، به ویژه توسط نسل جوان قرار گرفته است.

بخشی موحد افزود: کتاب بخش اصلی، زندگی شهروندان به ویژه دانش آموزان و دانشجویان است و اقداماتی، مثل اهدای کتاب نشانه شعور و فرهنگ بالای فرزندان این ملک و مملکت است.

وی تاکید کرد: دبیرستان نمونه دولتی امام محمد باقر کاشان، در اولین سال فعالیت خود، با کمک دانش آموزان و خانواده‌های‌شان به کتابخانه ای بیش از دو هزار جلد کتاب مجهز شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر