کد خبر: 82899 A

هر چند سر لیست اصلاح طلبان شورای شهر مستقیم به احتمال برکناری قالیباف اشاره نکرده است اما باید منتظر ماند و دید شورای شهر چه تصمیمی برای رئیس ساختمان بهشت خواهد گرفت.

انتخابات چهارمین دورای شورای شهر بالاخره به پایان رسیدو لیست 31 نفره حاضر در شورای شهر تهران مشخص شد.

به گزارش ایلنا، پارسینه در ادامه نوشت: انتخابات چهارمین دورای شورای شهر بالاخره به پایان رسیدو لیست 31 نفره حاضر در شورای شهر تهران مشخص شد تا دوباره این سوال مطرح شود که چه کسی در آینده شهردار تهران خواهد بود؟

پس از انتخاب محمود احمدی‌نژاد به‌عنوان رئیس‌جمهور و نامزدی محمدباقر قالیباف برای ریاست‌جمهوری، شهرداری تهران چه به‌لحاظ سیاسی و چه در نظر اذهان عمومی اهمیتی دوچندان پیدا کرده است و به همین دلیل بازار گمانه‎زنی ها در این خصوص داغ شده است.

از سوی دیگر،با راه یافتن اعضای اصلاح طلب یعنی احمد مسجدجامعی، الهه راستگو، اسماعیل دوستی، احمددنیامالی، محمدمهدی تندگویان، محمدسالاری، فاطمه دانشور، احمد حکیمی‌پور، محمد حقانی، عبدالحسین مختاباد، غلامرضا انصاری، مهدی حجت و محسن سرخو، به شورای شهر تهران شایعات درباره احتمال تغییر محمد باقر قالیباف قوت گرفته است و حتی زمزمه های جایگرینی قالیباف با محسن هاشمی نیز شنیده می شود.

روزنامه شهروند در این خصوص می نویسد: "با توجه به آرا و اسامی که تا کنون از صندوق‌ها بیرون آمده‌اند می‌توان مشاهده کرد که حدود 11 نفر از این اشخاص از ائتلاف اصلاح‌طلبان به شورا راه یافته‌اند و آن‌گونه که این جناح از قبل اعلام کرده بود در نظر داشت تا بعد از ورود به شورا و در دست گرفتن حداکثر کرسی‌های آن گزینه مورد نظر خود یعنی «محسن هاشمی» را به عنوان شهردار تهران انتخاب کند.

شاید اقبال شهرداری تهران تا شهریور امسال با محسن هاشمی که در نامزدی انتخابات شورای شهر تهران از طرف شورای نگهبان رد صلاحیت شده بود همراه باشد چون با توجه به چینش اعضای شورا با اکثریت اصلاح‌طلبان و همچنین تغییر دولت تا مرداد امسال و در راس قرار گرفتن اصلاح‌طلبان در دولت آینده، آنها نیز از این انتخاب شهردار توسط شورا حمایت کنند و نهایت همراهی و همکاری خودشان را با شهرداری تهران ادامه دهند."

گزینه مطرح دیگر اصلاح طلبان برای شهردار شدن اما محمدعلی نجفی است. نجفی با سابقه سال‌ها وزارت و همچنین عضویت در شورای شهر سوم چهره‌ای تکنوکرات و مدیری موفق محسوب می‌شود. از سوی دیگر عدم ثبت‌نام او در انتخابات شورای شهر چهارم، احتمال انتخاب وی به عنوان شهردار منتخب اصلاح‌طلبان را افزایش داده است.

در این میان اما پیش از معلوم شدن نتایج انتخابات شورای شهر، شایعاتی مبنی بر قصد احمدی نژاد برای شهردار شدن و بازگشت به بهشت وجود داشت که البته با رای نیاوردن لیست دولت منتفی شد.

همچنین گفته می شود مهرداد بذرپاش نیز سودای بهشت در سر دارد و در دو سال اخیر به یکی از نزدیکان قالیباف مبدل شده است، مسئولیت‌های اجرایی وی در دولت می‌تواند به رسیدن او به بهشت کمک کند هر چند که لیست دولتی ها موفق به حضور در شورای شهر نشده است.

این در حالی است که احمد مسجدجامعی منتخب مردم در شورای چهارم شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قالیباف شهردار تهران خواهد ماند یا گزینه جدیدی تعریف می‌شود، افزود: شورا برای شهردار تهران تصمیم گیری خواهند کرد هرچند که در تهران کارهای بزرگی صورت گرفته اما برخی از اقدامات نیز بلندپروازانه بوده است. اما در مورد اینکه از تجربه‌های جدید بتوانیم استفاده کنیم شرط و پیش فرضی است برای فعالیت شهردار جدید.

این عضو شورای شهر تهران درباره اینکه آیا قالیباف شهردار تهران باقی خواهد ماند یا در باره گزینه‌های جدیدی همچون محسن هاشمی و نجفی بحث خواهد شد، گفت: شورا باید بازتاب همه گروه‌های اجتماعی باشد چرا که حوزه عمل این نهاد شورای اجتماعی است لذا نباید این حوزه را سیاسی کرد.

وی گفت: مشکلات ما درست از زمانی آغاز شد که فضای شهری به سمت نگاه سیاسی کشیده شد و هرچه به انتخابات نزدیک تر شدیم این فضا پررنگ تر شد.

هر چند سر لیست اصلاح طلبان شورای شهر مستقیم به احتمال برکناری قالیباف اشاره نکرده است اما باید منتظر ماند و دید شورای شهر چه تصمیمی برای رئیس ساختمان بهشت خواهد گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر