کد خبر: 57579 A

شهر استانبول به عنوان یکی از سه منطقه عمده توزیع ترافیک پهنای باند اینترنت در جهان انتخاب شد. هم اکنون مرکز ترافیک اینترنت در جهان شهر لوس‎آنجلس است و همه داده‎های مبادله شده در فضای مجازی به لوس آنجلس رفته و از آنجا توزیع می‎شود.

ترکیه یک موفقیت بزرگ کسب کرد و برای مرکزیت اینترنت بین سه قاره انتخاب شد.

به گزارش ایلنا، عصر ایران به نقل از سی ان ان ترک درباره این موفقیت‎ ترک‎ها نوشت: شهر استانبول به عنوان یکی از سه منطقه عمده توزیع ترافیک پهنای باند اینترنت در جهان انتخاب شد. هم اکنون مرکز ترافیک اینترنت در جهان شهر لوس‎آنجلس است و همه داده‎های مبادله شده در فضای مجازی به لوس آنجلس رفته و از آنجا توزیع می‎شود.

" بینالی ییلدیریم " وزیر ارتباطات ترکیه با اعلام این خبر گفت که این مساله تصادفی نیست بلکه نشان دهنده قدرت ترکیه در صحنه بین المللی است.

گفتنی است هم اکنون مرکز ترافیک اینترنت در جهان شهر لوس آنجلس آمریکا است و همه داده‎های مبادله شده در فضای مجازی به لوس‎آنجلس رفته و از آنجا توزیع می‎شود،اما بر اساس تصمیم انجمن تخصیص نام و ارقام اینترنت (وابسته به سازمان ملل- ICANN)، برای افزایش سرعت و توزیع بار ترافیکی اینترنت قرار شده است سه منطقه در جهان انتخاب شود.

بر اساس تقسیم بندی انجام شده شهر استانبول مرکز داده‎های اینترنتی اروپا، آفریقا و خاورمیانه، شهر لوس‎آنجلس مرکز توزیع اینترنت قاره‎های آمریکایی شمالی و جنوبی و شهر سنگاپور به عنوان مرکز توزیع ترافیک اینترنت در شرق آسیا انتخاب شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر