کد خبر: 4894 A

روزنامه انگلیسی زبان ترکیه تودی زمان در شماره امروز خود از اقدام عمدی و غیر دوستانه مقامات ترکیه در برابر سعید جلیلی مذاکره کننده هسته ای ایران خبر داد.

روزنامه انگلیسی زبان ترکیه تودی زمان در شماره امروز خود از اقدام عمدی و غیر دوستانه مقامات ترکیه در برابر سعید جلیلی مذاکره کننده هسته ای ایران خبر داد.
بنا بر گزارش ایلنا به نقل از آریا این روزنامه نوشت؛ مذاکره کننده ارشد ایران روز سه شنبه با نخست وزیر ترکیه رجب طیب اردوغان ملاقات کرد این در حالی بود که با کمال تعجب هیچ مقام رسمی ترکیه برای استقبال از جلیلی در دفتر نخست وزیر حاضر نشد.
سعید جلیلی روز دوشنبه به ترکیه وارد شد و با وزیر خارجه ترکیه احمد داوود اوغلو در همان روز دیدار کرد.
بنا به گزارش این روزنامه،جلیلی راس ساعت یازده سی دقیقه پیش از ظهر برای ملاقات با اردوغان حضور یافت ولی هنگام خروج از ماشین هیچ مقام رسمی ترک برای خوشامد گویی حضور نیافت.
بنا بر این گزارش سفیر ایران در ترکیه بهمن حسین پور که جلیلی را همراهی می کرد بسیار متعجب شده و دو بار ساعت خود را چک کرد سپس جلیلی به ساختمان وارد شد.
درون ساختمان یک مسول ترک جلیلی را به اتاق ملاقات راهنمایی کرد.
این روزنامه اظهار داشته است این اقدام اردوغان برای تلافی تاخیری بود که در زمان سفر ماه آوریل اردوغان به ایران دردیداربا مقامات ایرانی رخ داده بود.
بنا بر نظر این روزنامه روابط ایران وترکیه بر سر سوریه با تنش روبرو شده است.
اکنون باید دید که این اقدام غیر دوستانه ترکیه چگونه توسط ایران جواب داده می شود و شخص آقای جلیلی که به عنوان نماینده ایران در ترکیه حضور داشته در دیدار با اردوغان چگونه واکنش نشان داده و از شانیت ایرانیان دفاع کرده است،زیرا روشن است که رسانه های ترکیه برای به تصویر کشیدن این بی اعتنایی توجیه شده بودند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر