کد خبر: 33439 A

قشقاوی:

۲۰ روز پیش ۳ ایرانی زندانی در ترکمنستان به دلیل یک مناسبت ملی این کشور آزاد شدند.

معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان وزارت امور خارجه با بیان اینکه ۲۰ روز پیش ۳ ایرانی زندانی در ترکمنستان آزاد شدند، افزود: به دلیل آزادی این ۳ زندانی، سوال یک نماینده مجلس از وزیر امورخارجه خودبه‌خود منتفی می‌شود.

حسن قشقاوی، درباره آخرین وضعیت ایرانیان در خارج از کشور به خانه ملت، گفت: ۲۰ روز پیش ۳ ایرانی زندانی در ترکمنستان به دلیل یک مناسبت ملی این کشور آزاد شدند.

معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان وزارت امور خارجه، با اشاره به سوال جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم مشهد در مجلس از علی اکبر صالحی وزیر امورخارجه درباره آزادی ایرانیان زندانی در ترکمنستان، افزود: به دلیل آزادی این ۳ زندانی، سوال نماینده مشهد در مجلس خودبه‌خود منتفی می‌شود.

وی درباره صحبت‌های سفیر ایران در اردن مبنی بر فروش مجانی نفت ایران به این کشور، تصریح کرد:‌ بیان این نقل قول‌ها از زبان سفیر ایران در اردن به هیچ عنوان درست نیست و خود سفیر هم در تکذیب این صحبت‌ها بیانیه‌ای نوشت و اعتراض خود را اعلام کرد.

معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان وزارت امور خارجه، درباره صحبت‌های یک نماینده مجلس مبنی بر وجود یک فایل صوتی از صحبت‌های سفیر ایران در اردن، یادآور شد: اگر نوار دارند منتشر کنند.

چندی پیش، خبری از قول مصلح زاده سفیر ایران در اردن درج شد که در برابر صدور مجوز تبادل تجاری و گردشگری دینی میان دو کشور، تهران تا ۳۰ سال نفت مجانی در اختیار اردن قرار دهد اما سفیر این اظهارات را تکذیب و متن اصلی مصاحبه را منتشر کرد.

پس از آن حسین دهدشتی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: قرار است نوار صحبت‌های سفیر ایران در اردن به دست ما برسد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر