کد خبر: 230835 A

«کاتب پس از اعلام افزایش ۱۷ درصدی حقوق کارکنان دولت در سال ۹۴، درباره میزان افزایش حقوق کارگران نیز گفت: طبیعتاً تفاوتی بین افزایش حقوق کارمندان و کارگران وجود ندارد و افزایش حقوق هر دو به یک میزان خواهد بود.»

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اعلام کرد حقوق کارگران در سال آینده همچون کارمندان ۱۷ درصد افزوده خواهد شد.

به گزارش ایلنا، غلامرضا کاتب نماینده گرمسار و سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس که درباره افزایش حقوق کارمندان باخبرگزاری فارسگفتگو می‌کرد، پس از اعلام افزایش ۱۷ درصدی حقوق کارکنان دولت در سال ۹۴، درباره میزان افزایش حقوق کارگران نیز گفت: طبیعتاً تفاوتی بین افزایش حقوق کارمندان و کارگران وجود ندارد و افزایش حقوق هر ۲ به یک میزان خواهد بود.

این سخنان در حالی مطرح شده است که بر اساس ماده ۴۱ قانون کار، مکانیزم افزایش حقوق کارگران و کارمندان تفاوت بنیادی دارد چرا که قانون نقش تعیین‌کننده‌ای برای نمایندگان کارگران در مذاکرات مزدی در نظر گرفته است. علاوه بر حق رأی برابر کارگران با نمایندگان دولت و کارفرما در مذاکرات مزدی، قانون کار دو معیار «سبد هزینه خانوار چهار نفره» و «نرخ تورم» را نیز برای تعیین میزان افزایش دستمزد کارگران در نظر گرفته است. بر این اساس، سخنان سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در آستانه مذاکرات مزدی سال ۹۴ یا از سر بی‌اطلاعی بیان شده است و یا نشان دهنده وجود عزمی در دولت و مجلس برای بستن پرونده مزد سال آتی کارگران با افزایش ۱۷ درصدی خواهد بود.

دستمزد 94
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر