کد خبر: 230751 A

مدیرعامل تأمین اجتماعی اعلام کرد:

«سازمان بیمه گر بر اساس لیست ارایه شده حق بیمه را از اضافه کار کسر خواهد کرد. / شستا و صندوق بازنشستگی کشوری برای رسیدگی به مشکلات کارخانه چوب و کاغذ ایران(چوکا) همکاری می‌کنند.»

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت که بر اساس قانون تامین اجتماعی، کسر حق بیمه از اضافه کار الزامی است.

به گزارش ایلنا، «سید محمدتقی نوربخش» که به مازندران سفر کرده است امروز به خبرنگاران گفت: سازمان بیمه گر بر اساس لیست ارایه شده حق بیمه را از اضافه کار کسر خواهد کرد.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی چشم انداز این سازمان را ارتقای کیفیت تجهیزات مراکز درمانی و بیمارستان‌ها عنوان کرد و گفت: اعتبار تخصیص یافته برای این کار، امسال دو برابر سال قبل است.

وی سیاست سازمان تامین اجتماعی را پیشرفت و توسعه تجهیزات پزشکی اعلام کرد و افزود: این سازمان برای دستیابی به این امر عقب نخواهد ماند.

نوربخش از افتتاح مرکز جراحی قلب باز شمال کشور واقع در قائمشهر در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با تجهیز این مرکز به دستگاه‌های آنژیوگرافی مدرن، در دهه فجر امسال آماده خدمات دهی به بیمه شدگان استان‌های مازندران، گیلان، گلستان، خراسان شمالی و سمنان است.

وی به فراهم کردن بسترهای لازم برای اجرای طرح کارت هوشمند الکترونیکی به جای دفترچه‌های بیمه‌ای اشاره کرد و گفت: با انجام کار مطالعات و برنامه ریزی‌های لازم، استفاده از این کارت هوشمند در مراکز ملکی درمانی سازمان تامین اجتماعی اجرایی خواهد شد.

تشکیل کارگروهی ویژه برای چوکا

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی که روز پنجشبه به تالش سفر کرده بود، بر ضرورت تشکیل کارگروهی مشترک از شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) و صندوق بازنشستگی کشوری برای رسیدگی به مشکلات کارخانه چوب و کاغذ ایران(چوکا) تاکید کرد.

سیدتقی نوربخش، در هنگام بازدید از کارخانه چوب و کاغذ ایران(چوکا)، به خبرنگاران گفت: این کارخانه یک سرمایه ملی است و با توجه به سیاست جلوگیری از خام فروشی و در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب، باید کارگروهی متشکل از شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) و صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان سهامداران چوکا، برای رسیدگی به مشکلات این شرکت تشکیل شود.

وی یکی از دلایل بازدید خود از این کارخانه را تاکیدات وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی و ضرورت رسیدگی به وضعیت بحران زده این کارخانه عنوان کرد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: این کارخانه، قبلا یک برند بوده اما متاسفانه در سال‌های اخیر، به دلیل سیاست‌های غلط، این برند را نابود کرده‌ایم.

وی بر ضرورت بهره گیری درست و اصولی از فرصت‌ها بمنظور بهبود وضعیت تولید این کارخانه تاکید کرد و گفت: باید راهکارهای مناسب اندیشیده شود چراکه صیانت از سرمایه‌های تامین اجتماعی، از مهم‌ترین وظایف مسوولان است.

نوربخش ادامه داد: مذاکراتی نیز با وزارت دفاع در ارتباط با شرکت شفارود بمنظور حل بحران این کارخانه انجام می‌شود.

وی کارخانه چوب و کاغذ ایران(چوکا) را دارای اهمیت خواند و یادآور شد: کانادایی‌ها به اهمیت این مجموعه پی برده بودند از همین رو، حدود ۴۰ سال پیش نسبت به احداثاین کارخانه اقدام کردند.

ایران بازنشستگی تامین اجتماعی جراحی قلب رهبر معظم انقلاب سازمان تامین اجتماعی سرمایه مراکز درمانی مشکلات وزارت دفاع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر