کد خبر: 230618 A

«بازارچه خیریه غذا به نفع کودکان کار به همت دانشجویان روابط عمومی مرکز علمی کاربردی خانه کارگر واحد تهران برگزار شد».

بازارچه خیریه غذا به نفع کودکان کار به همت دانشجویان روابط عمومی مرکز علمی کاربردی خانه کارگر واحد تهران برگزار شد.

به گزارش ایلنا «فروغ علیپور» رئیس هیأت مدیره موسسه حمایت از کودکان کار(کوک) که به همراه «علیرضا محجوب» دبیر کل خانه کارگر در مراسم افتتاح این بازارچه حضور داشت، گفت: این بازارچه با همکاری و مشارکت دانشجویان روابط عمومی مرکز علمی‌کاربردی برپا شده است.

وی در مورد کودکان کار گفت: ‌ اولین رسالت موجود در حیطه کودکان کار شناساندن این کودکان به دیگران است، چرا که در مواجهه با عنوان کودک کار، اولین تصوری که در ذهن فرد می‌آید، آن است که فال‌فروش یا متکدیان را تصور می‌کند. در صورتی که این مشاغل، لایه‌های آشکار کودک کار است و ما در حیطه کودکان کار لایه‌های پنهان را نیز داریم.

وی بایادآوری اینکه ۸۵ درصد کودکان کار ایرانی خانواده‌دار هستند و شب‌ها به خانه برمی‌گردند گفت: این مسئله الزام می‌دارد که افراد متخصص در زمینه کودک کار وارد حیطه شوند و به حمایت از این کودکان به پردازند.

علی‌پور خاطرنشان کرد: ما باید قانون جامع و کامل در مورد کودک کار داشته باشیم و این را در نظر داشته باشیم که در قرن ۲۱ کودک باید بازی و تحصیل کند نه اینکه در سنین کودکی کار کند و در اینجاست که باید مجامع حقوقی به کمک بیایند و با تصویب قوانین جامع کمک کنند و در وهله بعدی افراد متخصص در شهرداری و بهزیستی به این کودکان یاری برسانند.

در این بازارچه خیریه غذا، دانشجویان رشته روابط عمومی با ارائه غذاهایی همچون انواع سالاد، ساندویچ، آش و… در ۳ وعده صبحانه، نهار و عصرانه و اختصاص درآمد حاصل از فروش آن به کودکان کار در این طرح خیریه شرکت کردند؛ همچنین جمعی از ورزشکاران و کشتی‌گیران نیز در این بازارچه حضور یافتند.

بازی بهزیستی خانواده درآمد ذهن روابط عمومی شهرداری صبحانه کشتی کودکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر