کد خبر: 195114 A

نماینده کارگران ساختمانی این شهرستان اعلام کرد:

«سهمیه بیمه کارگران ساختمانی هیچگاه عادلانه نبوده و ما همواره به سازمان تامین اجتماعی اعلام می‌کردیم که سهم بخش کارگری در موضوع شناسایی کارگران و سهمیه‌بندی ناشناخته مانده و از این رو مورد تایید و حمایت ما نیست.»

رئیس انجمن صنفی کارگران و استادیاران ساختمانی نیشابور از انتظار دو هزار کارگر ساختمانی این شهرستان برای قرار گرفتن تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی خبر داد و از توقف بیمه کارگران ساختمانی این شهرستان در سال جاری انتقاد کرد.

عبدالله قدمیاری در این باره به ایلنا گفت: در حال حاضر دو هزار کارگر ساختمانی در نیشابور که تمامی مراحل اداری استفاده از سهمیه بیمه کارگران ساختمانی را طی کرده‌اند در نوبت هستند.

وی افزود:سهمیه بیمه کارگران ساختمانی هیچگاه عادلانه نبوده و ما همواره به سازمان تامین اجتماعی اعلام می‌کردیم که سهم بخش کارگری در موضوع شناسایی کارگران و سهمیه‌بندی ناشناخته مانده و از این رو مورد تایید و حمایت ما نیست.

رئیس انجمن صنفی کارگران و استادیاران ساختمانی نیشابور با اشاره به اعلام آمادگی کانون‌ها و انجمنهای صنفی برای شناسایی و معرفی کارگران واقعی ساختمانی به سازمان تامین اجتماعی افزود: متاسفانه برخی مسئولان نظارت نهاد صنفی کارگران را نمی‌پذیرد، با این حال انجمن صنفی کارگران ساختمانی نیشابور از زمان تاسیس، تعداد ۷۰۰ نفر از بیمه شدگانی که در صنفهای دیگر از سهمیه بیمه کارگران ساختمانی به صورت غیر قانونی استفاده کرده‌اند را شناسایی و جهت لغو بیمه به تامین اجتماعی معرفی کرده است.

وی همچنین تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی در بخش «زبر خان» شهرستان نیشابور یک شعبه تاسیس کرده که تعداد ۵۰۰ نفر از کارگران ساختمانی در این بخش منتظر دریافت سهمیه بیمه هستند با این وجود در سال گذشته در منطقه زبر خان فقط تعداد ۵۰ کارگر بیمه شدند.

گفتنی است به تازگی رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور در گفتگو با ایلنا از توقف غیر قانونی سهمیه بیمه کارگران ساختمانی خبر داده بود. به گفته اکبر شوکت «حتی یک کارگر ساختمانی در کشور طی سال جاری بیمه نشده است.»

پوشش تامین اجتماعی سازمان تامین اجتماعی کارگران شهرستان ساختمانی کارگر سهمیه بیمه نیشابور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر