کد خبر: 750606 A

رئیس شورای شهر تهران خبر داد:

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اعتراض رانندگان مینی‌بوس و تاکسی در مورد طرح ترافیک به دست من رسیده است، گفت: این موضوع در کمیسیون حمل و نقل بررسی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در حاشیه یکصد و سی و پنجمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره تصویب دو فوریتی لایحه کمک‌های شهرداری تهران به سیل‌زدگان سه استان گلستان، خوزستان و لرستان اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ امروز موضوعات گسترده‌ای در این رابطه در شورای شهر تهران مطرح شد و قرار بر آن شد که در سال ۹۸ شاهد اقدامات بیشتر و فعال شدن بیشتر شهرداری در این حوزه بر اساس قوانین تصویب‌شده باشیم.

وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: شهردار تهران لایحه دو فوریتی در این زمینه ارائه داد و با این اقدام دست شهرداری برای کمک‌رسانی بیشتر بر اساس قانون باز خواهد بود. البته بندی به این لایحه اضافه شد تا نگرانی‌های قانونی رفع شود.

رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شهرداری تهران بر اساس این لایحه، هم کمک‌های ریالی و هم کمک‌های لجستیک به مناطق سیل‌زده ارائه می‌کند و همچنین ساماندهی کمک‌های مردمی انجام خواهد گرفت.

هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای کمک به سیل‌زدگان با توجه به عمق خسارت کفایت می‌کند یا خیر؟ گفت: قرار نیست شهر تهران همه هزینه‌ها را تامین کند. این مبلغ مناسب است و ۱۲۰ ماشین‌آلات سنگین نیز در اختیار مسئولان مربوطه برای کمک‌رسانی گذاشته‌ایم. همچنین ۳۵۰ نیرو از حوزه خدمات شهری به مناطق حادثه‌دیده اعزام شده‌اند.

وی در ارتباط با تجمع برخی از رانندگان مینی‌بوس و حمل و نقل عمومی در مقابل ساختمان شورای شهر تهران گفت: اعتراض این افراد در مورد طرح ترافیک و زوج و فرد بوده و اعتراض آن‌ها به دست من رسید که آن را به کمیسیون حمل و نقل ارجاع داده‌ام. آقای علیخانی این موضوع را بررسی می‌کنند و ان‌شاءالله به دست معاون حمل و نقل ترافیک شهردار می‌رسد و به نظر قطعی شورای شهر عمل کند.

رئیس شورای شهر تهران در پایان گفت: بررسی پلاک ثبتی ۷ ملک در مورد باغ بودن یا نبودن نیز در جلسه مطرح شد که سه مورد از این ملک‌ها باغ بودن آن‌ها تأیید نشد و چهار مورد، مورد تأیید قرار گرفت.

تاکسی حمل و نقل سیل شورای شهر تهران طرح ترافیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر