کد خبر: 749292 A

دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، روز گذشته، میزبان سازمان‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط در زمینه حوادث و بلایای ناشی از سیل اخیر در استان‌های کشور بود.

به گزارش ایلنا،در این نشست که با حضور علی‌اصغر فرشاد، رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، برگزار شد، گزارش وضعیت موجود، اقدامات انجام شده، انتظارات، هماهنگی و همکاری تحت مدیریت یک‌پارچه و واکنش به نیازهای منطقه‌ای و جمعیتی شهرها، روستاها و استان‌های درگیر مطرح شد.   

در ادامه علاوه بر ارایه موضوعات توسط دفتر بهبود تغذیه، مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر، مرکز سلامت محیط و کار، سازمان غذا و دارو از حوزه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، سایر دستگاه‌ها نظیر وزارت نیرو، جمعیت هلال احمر، سازمان بهزیستی، سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها، سازمان صدا و سیما، سازمان برنامه و بودجه، وزارت کشور و ستاد مدیریت بحران کشور، تجارب، اقدامات، چالش‌ها و نقطه نظرات مفیدی را در خصوص شرایط موجود و راه‌کارهای مداخله‌ای پیش رو مطرح کردند.     

در پایان مصوب شد از ظرفیت دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان‌ها (با تاکید بر استان‌های معین)، خانه مشارکت مردم، طرح مدد (مشارکت دهیاران داوطلب)، طرح هدیه (هر دهیاری یک هدیه)، سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها، طرح باغ (بهداشت امنیت غذایی) به منظور افزایش ظرفیت و توان‌افزایی ارایه خدمات در مناطق آسیب‌دیده استفاده شود.    

هم‌چنین پیشنهاد شد جلسات به صورت مستمر تا رسیدن به شرایط پایدارتر و بعد از آن جهت پیگیری اقدامات میان‌مدت و بلندمدت، هر سه ماه یک‌بار پیش‌بینی و تداوم داشته باشد.

استان های کشور دستگاه های اجرایی سلامت سیل امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر