کد خبر: 748670 A

رئیس کمیته امداد اعلام کرد؛

رئیس کمیته امداد امام خمینی با حضور در مناطق سیل‌زده استان خوزستان، ضمن سرکشی از وضعیت مددجویان آسیب‌دیده، نحوه خدمت‌‌رسانی به این خانواده‌ها را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش ایلنا، سید پرویز فتاح با بیان اینکه حدود ۱۰ هزار خانواده تحت حمایت کمیته امداد از سیلاب و آبگرفتگی استان خوزستان دچار آسیب و خسارت شده‌‌اند، گفت: علاوه بر کمک نقدی بلاعوض معادل دو ماه مستمری تا سقف یک میلیون تومان، که به حساب این خانواده‌ها واریز شده است، مستمری فروردین‌ماه مددجویان آسیب‌دیده هم با ۲۰ درصد افزایش در پایان ماه پرداخت می‌شود.

وی همچنین در دیدار با آیت‌‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری، نماینده ولی‌‌فقیه در استان خوزستان به تشریح خدمات این نهاد به خانواده‌های سیل‌زده پرداخت و اظهار داشت: به مددجویان امداد اطمینان می‌دهیم که منازل آسیب‌دیده به طور کامل تعمیر و ترمیم می‌شود و منازلی که دچار تخریب شده بهتر از قبل بازسازی خواهد شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی به پرداخت وام قرض‌‌الحسنه پنج میلیون تومانی از محل صندوق امداد ولایت اشاره و تصریح کرد: کارمزد ۳ درصدی این وام حذف شده و بدون کارمزد به صورت فوری به همه نیازمندان ارائه می‌شود. همچنین در گام اول ۲۰ میلیارد تومان برای پرداخت این وام اعتبار در نظر گرفته شده است که در صورت نیاز اعتبارات بیشتر قابل پرداخت است و سقفی برای وام نداریم.

فتاح از استمهال یک‌ساله بازپرداخت وام‌های اشتغال مددجویان آسیب‌دیده از سیل خبر داد و خاطرنشان کرد: کمیته امداد برای افرادی که مشاغل آنها در اثر سیل دچار خسارت شده است تا سقف ۵۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه اشتغال پیش‌بینی کرده است. همچنین بخشی از خسارت زمین‌های کشاورزی و باغات مددجویان از سوی کمیته امداد جبران خواهد شد و وزارت جهاد کشاورزی هم قول پرداخت خسارت را به کشاورزان داده است.

وی با تاکید بر اینکه همه منازل مددجویان امداد از طبق روال سه سال گذشته تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفته است، ابراز داشت: نمایندگان شرکت بیمه‌گذار در منطقه حضور دارند و عملیات برآورد خسارت در حال انجام است تا به سرعت خسارت وارد شده به مددجویان، از سوی بیمه پرداخت شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی با اشاره به حضور خود در سال‌های دفاع مقدس و پس از آن از در استان خوزستان، بیان کرد: به دلیل علاقه شدید به این منطقه، خودم را خوزستانی می‌دهم و خوزستان به گردن همه مردم ایران حق دارد.

فتاح با تقدیر از مشارکت بی‌‌نظیر مردم نیکوکار در ارائه کمک به مردم سیل‌‌زده، یادآور شد: امروز همه مردم ایران به احترام خوزستان به پا خاسته‌اند تا بگویند خوزستان تنها نیست.

وی با اشاره به بازدید خود از سد کرخه، عنوان کرد: طی بازدید انجام شده، سد کرخه و دز در امنیت کامل هستند و هیچ خطری از این نظر مردم را تهدید نمی‌کند. آب به صورت تنظیم شده رها شده است و همه امور با مدیریت در حال انجام است.

در این دیدار آیت‌الله موسوی جزایری با تقدیر از عملکرد کمیته امداد در کمک به مردم گرفتار در سیل و آب‌گرفتگی، عنوان کرد: ارائه وام قرض‌الحسنه بدون کارمزد اقدام بی‌نظیری است که از سوی این نهاد در حال انجام است.

وی با اظهار رضایت از کمیته امداد برای امدادرسانی به مردم گفت: اطمینان خاطری که این نهاد به مددجویان تحت حمایت خود داده، بسیار مهم و شایسته توجه ویژه است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی در سفر به مناطق سیل‌زده استان خوزستان، با غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

پرویز فتاح سیل سید پرویز فتاح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر