کد خبر: 748459 A

معاون فنی دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت، گفت: بحران و بلایا عامل تشدیدکننده بیماری های غیر واگیر هستند که عوارض ناشی از این بیماری ها فوریت های سلامت را ایجاد می کند، لذا کنترل و مراقبت بیماری های غیر واگیر در بلایا در اولویت قرار می گیرد.

به گزارش ایلنا، علیرضا مغیثی، معاون فنی دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت با اعلام این خبر افزود: بدین منظور شناسایی، پیگیری و مراقبت بیماران مبتلا به بیماری های غیر واگیر از قبل شناخته شده از جمله مبتلا به فشارخون بالا و دیابتی تحت پوشش هر خانه بهداشت و پایگاه سلامت که جابجا شده اند، در کمپ های اسکان سیل زدگان و خانه ها و پایگاه های سلامت محل های استقرار سیل زدگان در حال اجرا است.

معاون فنی دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت در ادامه گفت: در استان لرستان بیشترین آسیب را شهر پلدختر متحمل شده است، با وجود اینکه اهالی در چادر نزدیک محل زندگیشان اسکان یافته اند، 7 تیم سیار متشکل از پزشک، ماما، کارشناس مبارزه با بیماری ها، کارشناس بهداشت محیط و تدارکات به صورت سیار در کنار سایر مراقبت ها به آسیب دیدگان شهرهای پلدختر و معمولان به انجام مراقبت بیماری های غیر واگیر مشغول هستند.

وی ادامه داد: در استان گلستان اکیپ های سیار با قایق ارائه خدمات و مراقبت های بیماری های غیر واگیر را بر عهده دارند. تمام امکانات از لحاظ دارویی و تجهیزات مراقبت بیماری های غیر واگیر به صورت رایگان در اولین سطح ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، تامین و در دسترس قرار گرفته است.

 مغیثی بیان کرد: تاکنون گزارشی مبنی بر بروز عوارض کشنده بیماری های غیر واگیر که نیاز به مراقبت های ویژه داشته باشند دریافت نشده و کماکان در صورت نیاز، ارجاع به سطح خدمات تخصصی سرپایی و بستری به صورت هماهنگ در مناطق آسیب دیده انجام می شود.

پزشک پوشش سلامت سیل وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر