کد خبر: 748346 A

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر 55 درصد طلاق‌ها را ناشی از اعتیاد عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایلنا، اسکندر مومنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در دومین کنگره بین‌المللی مددکاری اجتماعی تاب‌آوری اجتمالی که امروز برگزار شد با تاکید بر اینکه اقدام نابخردانه ایالت آمریکا درخصوص سپاه را به شدت محکوم می‌کنیم، گفت: یکی از آسیب‌های اجتماعی بزرگ در جامعه، مواد مخدر و اعتیاد به آن است که در رأس آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شود که این عامل سبب بیش از 55 درصد طلاق‌ها در کشور است.

وی درخصوص راه‌حل این آسیب اجتماعی تصریح کرد: راه‌حل این آسیب عمومی و اجتماعی است. این آسیب یک پدیده و یک مولفه نیست که با دستور یک سازمان سازماندهی شود. این مشکل یک موضوع اجتماعی است به همین دلیل ستادی برای آن تشکیل شده است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری گفت: بسیاری از موضوعات مانند درمان، صنعت، آسیب‌های اجتماعی یک متولی خاص دارند و مواد مخدر نیز یک ستاد دارد که رأس آن رییس جمهور است و همه کشور و جامعه باید برای ساماندهی آن تلاش کنند و تصمیم فردی و اقدام یک سازمان صرفا کارایی لازم را ندارد.

وی در ادامه گفت: در منطقه‌ای هستیم که تولید مواد مخدر در آن روزافزون است که در زمینه مقابله یک تصمیم و یک روش نمی‌تواند راه‌حل باشد. همه حوزه‌ها اعم از سلامت باید تلاش کنند تا برای معتادین شیوه‌ای نوین درمانی ایجاد شود و در کنار آن نیز مقابله و مبارزه نیز به وجود آید. تاکنون مبارزات زیادی انجام شده اما بنابر اینکه اقدامات هماهنگ نبوده نتیجه موثری نیز نداشته است. اگر مبارزه و درمان با هم باشند نتیجه خواهد داد.

مومنی همچنین افزود: آن بخشی که مورد غفلت است و ظرفیت‌های زیادی دارد کاهش تقاضا، پیشگیری و بازدارندگی درونی است. پیشگیری مربوط به یک سازمان نیست همه گروه‌های ارزشی باید تلاش کنند که اگر این موضوع اجتماعی شود می‌توانیم بگوییم که نتیجه خوبی حاصل می‌شود.

وی در پایان گفت: برای اینکه وضعیت فعلی معتادین متجاهر  در زمینه درمان و مهارت‌آموزی‌شان را کنترل کنیم شرط آن این است که معتادان جدیدی اضافه نشوند.

اعتیاد جامعه ستاد مبارزه با مواد مخدر سلامت طلاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر