کد خبر: 748024 A

نوری:

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: در سال جاری با وجود بارش‌های بسیار خوبی که رخ داد ما شاهد هیچ آبگرفتگی مسئله ساز در سطح شهر تهران نبودیم.

به گزارش ایلنا، زهرا صدراعظم نوری با اشاره به بارش‌های نوروزی در شهر تهران گفت: با پیگیری‌های کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری و اقداماتی که از زمستان سال ۹۷ از سوی شهرداری تهران آغاز شد معاونت خدمات شهری مبادرت به لایروبی انهار کرد و طی برنامه زمان‌‌‌بندی دقیق، مناطق شهرداری، نواحی و واحدهای مختلف به رفت و روب و پاکسازی و لایروبی انهار اقدام کردند.

وی ادامه داد: خوشبختانه با اقداماتی که صورت گرفت ما نه در ایام نوروز و نه در فصل زمستان که بارش‌های فصلی را شاهد بودیم آبگرفتگی در سطح شهر تهران نداشتیم.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه یکی از اقدامات خوب شهرداری تهران در این جهت روبسته کردن انهار بوده که مدت زمانی می‌شود نسبت به این امر اقدام کرده‌‌اند، اظهار داشت: روبسته کردن انهار علاوه بر آنکه از آبگرفتگی جلوگیری می‌کند در بهبود فضای بهداشتی و محیط زیستی شهر نیز بسیار مفید به فایده است و دیگر عاملی برای تخلیه زباله نخواهد بود.

نوری افزود: خوشبختانه امسال با بارندگی خیلی خوبی که اتفاق افتاد گرفتگی آب که خسارتی به بار آورد و معضل ایجاد کند به وجود نیامد و فقط در مسیرهایی که شیب زیاد بود نظیر بزرگراه‌های شهید ستاری و باکری شاهد شدت جریان آب بودیم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران اضافه کرد: خوشبختانه با تمهیداتی که از سوی معاونت فنی و عمران و نیز معاونت خدمات شهری شهرداری تهران صورت گرفته نقاط آبگیر و مسئله‌‌ساز شناسایی شد و در بودجه سنواتی نیز برای رفع این موانع ردیف‌های بودجه‌ای پیش‌‌‌بینی شد و در سطح محله‌ای، منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای نسبت به رفع این نقاط اقدام شد.

نوری با اشاره به امدادرسانی به موقع شهرداری تهران به سیل‌‌زدگان استان‌های کشور تصریح کرد: شهرداری تهران همواره در انجام کار خیر پیش‌‌قدم است و هرجا شهروند و هموطنی دچار مشکل یا آسیب شود به خصوص در سطح کلان و ملی وظیفه خود می‌داند که به کمک بشتابد و از تجهیزات و امکانت خوبی که دارد در جهت امداد رسانی به هموطنانمان استفاده کند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه ما شاهد بودیم شهرداری تهران جز اولین دستگاه‌هایی بود که در حادثه سیل استان گلستان به کمک سیل‌‌زدگان شتافت که حتی وزیر کشور نیز خرسندی خود را نسبت به این اقدام ابراز کردند، خاطرنشان کرد: همینطور در حادثه سیل استان لرستان نیز شهرداری تهران از دستگاه‌های امدادرسان بود لذا جا دارد از زحمات پرسنل خدوم شهرداری تهران که در ایام نوروز روزهای پر کاری را داشتند و در حال امدادرسانی به هموطنان عزیز بودند تقدیر و تشکر کنیم.

این عضو شورای شهر تهران یادآور شد: کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری مسائل و موضوعات مختلف در حیطه وظایف خود را کاملاً رصد می‌کند و از طرفی هم با مدیریت شهری در مناطق و سازمان‌ها و شرکت‌های ذیربط تعامل خوبی دارد و این تعامل سبب شده تا کمبودها و نواقص شناسایی شوند و به موقع نسبت به رفع این موارد اقدام شود تا در نهایت به رضایت و مشارکت بیشتر شهروندان بیانجامد.

زهرا صدراعظم نوری زهرا صدر اعظم نوری زهرا صدراعظم‌نوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر