کد خبر: 748010 A

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به لزوم صیانت از آثار تاریخی در برابر بلایای طبیعی،اقدامات این یگان را در مناطق آسیب دیده از سیل تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، سردار "امیر رحمت‌اللهی" با اشاره به وقوع سیل در نقاط مختلف کشور، اظهار کرد: آثار تاریخی و موزه ها در مناطق سیل زده در معرض تهدید و تخریب بود که لازم شد  پیش بینی های لازم برای حفاظت و صیانت از این ثروت ملی به عمل آید.

وی افزود: با آماده باش کامل نیروهای یگان حفاظت، اقدامات تامینی و حفاظتی مناسب جهت پیشگیری از تحمیل خسارت به آثار تاریخی – فرهنگی انجام گرفت.

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بیان کرد: برای مقابله با خسارات احتمالی سیل یا هر گونه تعرض به این آثار، فرماندهان و مسئولان پایگاه های سراسر کشور از طریق بهره گیری مناسب و حداکثری از تجهیزات، منابع و ظرفیت های موجود جهت تشدید حفاظت و صیانت از اماکن تاریخی اقدام کردند.

سردار رحمت الهی امداد رسانی به سیل زدگان را از دیگر اقدامات یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بر شمرد و افزود: برای حمایت از مردم سیل زده کارکنان یگان حفاظت در این مناطق نسبت به توزیع غذای گرم اقدام کردند.

بنابراین اعلام پایگاه خبری پلیس، این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: بلوک بندی مبادی ورود و خروجی موزه ها، نظارت بر عملیات حفر کانال آب جهت هدایت سیلاب، ایمن سازی مخازن موزه ها ،برف روبی و تخلیه آب های انباشته، سرکشی مداوم سدهای فلزی و آب بندهای منصوبه در مجاورت اماکن تاریخی و بازدید مستمر از بناهای در معرض خطر با هماهنگی عوامل انتظامی و تعامل با ایستگاه آتش نشانی و واحدهای امدادرسان به منظور کاهش حوادث احتمالی مرتبط با موزه ها و بناهای تاریخی تا پایداری شرایط جوی استمرار دارد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری  در پایان  از همکاری همه دستگاه ها و رده های انتظامی با یگان حفاظت برای صیانت از آثار تاریخی قدردانی کرد.

آتش نشانی آثار تاریخی ثروت سیل صنایع دستی و گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر