کد خبر: 746874 A

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر سیاست‌های تعریف‌شده شهرداری تهران در راستای مدیریت ترافیک پایتخت گفت: کنترل آلودگی هوا، توسعه حمل‌ونقل عمومی، توسعه ناوگان دوچرخه‌سواری، توسعه پارکینگ‌های عمومی و پارک حاشیه‌ای در سطح شهر، چهار محور مورد تاکید معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در سال جاری است.

به گزارش ایلنا، محسن پورسیدآقایی صبح امروز در دیدار نوروزی با همکاران خود با تاکید بر اینکه کلان‌شهر تهران سال‌هاست که با معضل آلودگی هوا و ترافیک مواجه است، گفت: به لطف نزولات آسمانی و درعین‌حال اقدامات صورت گرفته در خصوص کنترل و نظارت بر عوامل آلایندگی خودروها (از طریق معاینه فنی) سال ۹۷ را با کمترین روز آلوده و بدون تعطیلیِ ناشی از افزایش آلاینده‌ها در هوا سپری کردیم. ازاین‌رو ادامه برنامه‌های ما در جهت کاهش آلودگی هوای تهران به‌عنوان محور نخست اقدامات معاونت حمل‌ونقل و ترافیک در سال ۹۸ موردتوجه است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد: توسعه و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی با تکمیل خط ۶ و ۷ مترو، ساخت پایانه‌های موردنیاز مترو و خرید وسایل نقلیه عمومی اعم از واگن مترو، مینی‌بوس و اتوبوس از دیگر محورهای مورد تاکید در مدیریت ترافیک تهران است.

وی با بیان اینکه پارامترهای شاخص توسعه در یک شهر؛ حمل‌ونقل عمومی پاک، پیاده‌راه‌ها و دوچرخه است، گفت: حمل‌ونقل سبز باید محور عمل باشد که این مهم نیازمند یک برنامه‌ریزی جدی است. به همین منظور نیز توسعه مسیرهای دوچرخه‌سواری و افزایش تعداد این وسیله نقلیه پاک در دست اقدام است.

پورسیدآقایی در ادامه با اشاره به تکمیل طرح ترافیک و برداشتن حلقه زوج یا فرد و توسعه فضای پارکینگ در سطح شهر خاطرنشان کرد: معتقدم جهت‌گیری و اقداماتِ در دست اجرا باید به‌گونه‌ای باشد که کاهش آلودگی هوا و ترافیک و نیز توسعه حمل‌ونقل عمومی را به همراه داشته باشد.

معاون شهردار تهران در پایان تاکید کرد: باید تلاش کنیم آسمان آبی شهر را که به خاطر تولید خودروی بی‌کیفیت ازدست‌داده‌ایم مجددا به پایتخت بازگردانیم.

ترافیک دوچرخه حمل و نقل سبز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر