کد خبر: 746165 A

مرتضی سلیمی مطرح کرد:

رییس سازمان امداد و نجات آخرین جزییات امدادرسانی در مناطق مختلف کشور را اعلام کرد.

مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اعلام گزارشی از امدادرسانی در استان‌های متاثر از سیل، آب‌گرفتگی، برف و کولاک از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۷ تا ۱۴ فروردین ۹۸ گفت: در ۳۱ استان کشور تعداد ۱۸۸۹ شهر، روستا و محورهای کوهستانی به بیش از ۲۱۷ هزار نفر از هموطنان امدادرسانی شده و حدود ۸۶۵۴۳ نفر اسکان اضطراری داده و ۱۰۷۲ نفر توسط نیروهای امدادی و بالگرد به مناطق امن انتقال یافتند.

وی ادامه داد: این روزها ۴۸۰۹ دستگاه خودرو از برف رهاسازی و تعداد ۴۲۸۸ باب تخلیه آب از منازل انجام شد و بیش از ۱۴ هزار نیروی عملیاتی در قالب ۳۵۰۵ تیم امدادی در حال فعالیت هستند.

رییس سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: باتوجه به محاصره برخی از روستاها توسط آب و تخریب راه‌های ارتباطی، یکی از نکات برجسته عملیات روزهای گذشته، استفاده از توان امدادهوایی جمعیت هلال‌احمر بوده که در این مدت نسبت به انتقال بیش از ۲۹۸ هزار کیلوگرم اقلام غذایی و زیستی طی ۲۶۳ ساعت پرواز بالگردهای جمعیت و انتقال ۱۹۷۰ از امدادگران و نجات‌گران اقدام کرده‌اند.

به گفته سلیمی امدادرسانی در البرز، چهارمحال و بختیاری، گلستان، خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام، خراسان‌شمالی و سمنان ادامه دارد...

رییس سازمان امداد و نجات اقلام زیستی و غذایی توزیع شده در سطح کشور را به شرح زیر اعلام کرد:

Capture

سازمان امداد و نجات رییس سازمان امداد و نجات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر