کد خبر: 745943 A

در نامه‌ای مطرح شد؛

رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به روسای سازمان‌های نظام پزشکی سراسر کشور و شورای هماهنگی استان‌ها، خواستار همراهی جامعه پزشکی با دستگاه‌های کمک‌رسان به سیل‌زدگان شد.

به گزارش ایلنا، در متن این نامه آمده است:

همکاران ارجمند

سلام و درود

چو عضوی بدرد آورد روزگار     دگر عضوها را نماند قرار

اینک که سال جدید را آغاز می‌کنیم بسیاری از مردم ایران‌زمین در رنج بی‌خانمانی و آوارگی ناشی از سیل در اقصا نقاط کشور روزهای سختی را سپری می‌کنند. جامعه پزشکی ایران که همواره بر  مدار نوع دوستی و تسکین‌آلام مردم زندگی کرده و تاریخ ایران چه در زمان جنگ تحمیلی و چه در بحران‌های دیگرمشحون از فداکاری‌های این قشر خدوم است در مقابل صحنه دیگری از نیاز مردم و کودکان و سالمندان در شهرها و روستاها قرار گرفته است.

کمک و یاری داوطلبانه شما بزرگواران چه به‌صورت حضور حرفه‌ای در عرصه های امداد و بیماری‌های گوناگون این دوران وپس از آن  و چه کمک‌های مالی و نقدی برای بازگشت هر چه سریع‌تر خانواده‌های آسیب‌دیده به خانه و کاشانه امن و آبرومندشان برگ افتخار دیگری در کارنامه جامعه خدوم پزشکی کشور بوده و خواهد بود.

با توجه به گستردگی جغرافیایی شهرها و روستاهای آسیب‌دیده و ضرورت اشراف و هدایت منطقه‌ای این کمک‌ها، از همه سازمان‌های نظام پزشکی شهرستان‌ها و شورای هماهنگی استان‌ها درخواست میکنم در اسرع وقت سازماندهی لازم را با هماهنگی مسئولین دولتی و سازمان هلال احمر بعمل آورده و با تمام توان به وظیفه حرفه‌ای و انسانی خود عمل کنیم.

با تشکر وسپاس فراوان

دکتر محمدرضا ظفرقندی

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران

رییس کل سازمان نظام پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر