کد خبر: 745937 A

شاهین فتحی مطرح کرد:

معاون عملیات سازمان امداد و نجات نحوه امدادرسانی در استان‌های گلستان، مازندران، لرستان، خوزستان و ایلام را توضیح داد.

شاهین فتحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره اقدامات اقدامات صورت گرفته در سیل استان‌های گلستان، مازندران، لرستان، خوزستان و ایلام توضیحاتی را ارائه کرد.

وی درباره امدادرسانی در استان گلستان از ۲۵ اسفند ۹۷ تا ۱۳ فروردین ۹۸ ادامه داد: در ۱۰ شهرستان، تعداد ۹۸ شهر، روستا و محورهای کوهستانی به بیش از ۵۸ هزار نفر امدادرسانی شده و قریب به ۱۵۸۴۷ نفر اسکان اضطراری و بیش از ۵۶ هزار بسته غذایی بین آسیب دیگان توزیع گردیده است. باتوجه به محاصره برخی از روستاها توسط آب و تخریب راه‌های ارتباطی، یکی از نکات برجسته عملیات استفاده از ۶ فروند بالگرد امدادی جهت ایجاد راه دسترسی هوایی برای انتقال بیش از ۲۸۸ هزار کیلوگرم اقلام غذایی و زیستی در ۲۱۸ ساعت پرواز بالگردهای جمعیت، سپاه و ارتش بوده است.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: همچنین با ایجاد اردوگاه‌هایی در مناطق مختلف شهرستان آق‌قلا و گرگان، بخش عمده‌ای از آسیب‌دیدگان در این اماکن اسکان اضطراری داده شده و جهت تغذیه نیز با هماهنگی خیرین غذای گرم توزیع می‌شود. همچنین روزانه بیش از ۲۴۰ نفر نجاتگر در قالب ۵۰ تیم عملیاتی در حال فعالیت و امدادرسانی بوده و تعداد ۶۰ دستگاه خودروی امدادی و آمبولانس و با همکاری سازمان‌های دیگر و مردم محلی روزانه ۳۳ فروند قایق در حال توزیع اقلام غذایی و امدادی بین آسیب‌دیدگان هستند.

فتحی درباره امدادرسانی در استان مازندران از ۲۵ اسفند تا ۶ فروردین ۹۸ گفت: تغییرات شرایط جوی در ۱۲ شهرستان استان مازندران باعث شد تا در ۸۸ شهر، روستا و محورهای کوهستانی به بیش از ۱۳ هزار نفر امدادرسانی شده و تعداد ۴۲۹ نفر اسکان اضطراری و ۴۴۵ دستگاه خودرو از برف رهاسازی و ۸۸۰ منزل از آب تخلیه شوند که در این استان نیز تعداد ۴۸۲ نفر در قالب ۱۱۷ تیم امدادی با ۱۸ فروند قایق(امدادی و محلی) فعالیت داشته و اقلام ذیل را بین آسیب‌دیدگان توزیع نمودند و در ۶ فرودین عملیات در استان مازندران به اتمام رسید.

فتحی درباره امدادرسانی در استان خوزستان از ۲۵ اسفند تا ۱۳ فروردین ۹۸ تصریح کرد: در ۱۸ شهرستان استان خوزستان ۱۱۹ شهر، روستا، مناطق عشایرنشین و محور کوهستانی به تعداد ۳۰۸۳۷ نفر امدادرسانی شده و ۱۵۵۹۳ نفر اسکان اضطراری داده و تعداد ۳۷۶ نفر به مناطق امن انتقال داده شدند. همچنین ۳۴ اردوگاه اسکان اضطراری در مدارس و سالن‌های ورزشی شهرهای دزفول، اهواز، شوش، شوشتر، شادگان، باوی و سوسنگرد ایجاد شده و ۱۷۵ تیم  در قالب ۸۵۰ نفر در این عملیات حضور داشتند.

وی درباره امدادرسانی در استان لرستان از ۴ تا ۱۳ فروردین ۹۸ خاطرنشان کرد: در استان لرستان نیز در ۱۰ شهرستان به تعداد ۱۶۴۲۵ نفر امدادرسانی شده و ۱۱۱۸۰ نفر اسکان اضطراری داده و ۳۸۵ واحد مسکونی از آب تخلیه شده است.(ازنا، پلدختر، الشتر، کوهدشت، نورآباد، الیگودرز، خرم آباد، دورود و بروجرد) همچنین ۶ فروند بالگرد امدادی در منطقه مستقر و در حال امدادرسانی هستند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات با بیان اینکه تیم‌های امدادی از استان‌های معین اصفهان، کردستان، همدان، چهارمحال و بختیاری و مرکزی به این مناطق اعزام شده‌اند، تصریح کرد: اردوگاه اسکان اضطراری در شهرستان‌های نورآباد، الیگودرز، پلدختر و دورود ایجاد شده و همچنین تاکنون ۱۶۸ تیم عملیاتی شامل ۷۵۸ نفر در این مناطق حضور داشته‌اند.

فتحی درباره امدادرسانی در استان ایلام از ۴ تا ۱۳ فروردین ۹۸ نیز تصریح کرد: در استان ایلام نیز در ۱۱ شهرستان به تعداد ۵۴۲۲ نفر امدادرسانی شده و ۲۹۲۵ نفر اسکان اضطراری داده و ۱۰۳ واحد مسکونی از آب تخلیه شده است. همچنین در شهرهای ایلام، آبدانان، ایوان غرب، سیروان، دهلران، ملکشاهی، چرداول، دره شهر، ماژین، بدره و مهران امدادرسانی صورت گرفته است.

وی با اشاره به استقرار و فعالیت ۲ فروند بالگرد امدادی در منطقه گفت: ۸ اردوگاه اسکان اضطراری در شهرستان‌های ملکشاهی، دره‌شهر، ماژین و مهران ایجاد شده و ۳۲ تیم  شامل ۱۵۰ نفر در این عملیات حضور داشتند.

به گفته نجفی امدادرسانی در گلستان، خوزستان، لرستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و خراسان شمالی ادامه دارد.

شاهین فتحی معاون عملیات سازمان امداد ونجات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر