کد خبر: 745426 A

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان تهران:

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان تهران از پیک بارشی در بازه زمانی ۱۲ ظهر تا ۱۷ عصر در آسمان تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا صوفیانی در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به آخرین گزارش‌‌های سازمان هواشناسی گفت: پیشتر ایستگاه‌‌های هواشناسی استان تهران بارندگی‌ را گزارش کرده‌‌اند. شدت بارش هم در شمال تهران در ایستگاه اقدسیه است و این ایستگاه با ۳۶.۷ دهم میلی متر بیشترین بارش را داشته است.

وی افزود: پیش‌‌بینی‌‌ها نشان می‌‌دهد تا کمتر از یک ساعت آینده موج‌ جدید بارش رخ دهد. این توده هوا روی قزوین است که به تدریج تا یک ساعت آینده به آسمان تهران می‌‌رسد.

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان تهران با بیان اینکه پیک‌ بارشی تقریبا از ساعت ۱۲ تا ۱۷ عصر است، اظهار داشت: از ۱۷ عصر از شدت بارش کاسته می‌‌‌شود اما تا ساعت سه صبح فردا بارش‌‌ها ادامه دارد. در ساعت ۲۲ یا ۲۳ شاخص‌‌های ناپایداری به شدت بالا می‌‌رود و انتظار می‌‌رود رگبار و رعد و برق در مدت کوتاهی رخ دهد. البته این اتفاق بیشتر در ارتفاعات تهران است و آن مناطق به محافظت بیشتری نیاز دارد.

در این نشست که نماینده ۱۵ دستگاه حضور دارند، مطرح شد که مدیرعامل شرکت بهره‌‌برداری مترو در ایستگاه مترو ارم سبز حضور دارد چراکه گزارش ابگرفتگی از آن منطقه شده است. 

پلیس راهور هم با ۱۲۸ تیم به صورت آماده‌‌باش در سطح شهر تهران حضور دارد.

بر اساس گزارش پلیس راهور، در سه نقطه لواسانات، فشم ‌و پل فتح احساس نگرانی بیشتری وجود دارد اما به گفته مسئولان تدابیر لازم برای خطرات احتمالی اندیشیده شده است.

محمدرضا صوفیانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر