کد خبر: 745122 A

فتاح خبر داد؛

رئیس کمیته امداد امام خمینی تاکید کرد: تا پایان روز دهم فروردین، هفت میلیارد کمک نقدی و ۱۴ میلیارد تومان کمک کالایی از سوی مردم نیکوکار برای ارائه به سیل‌زدگان شمال کشور به کمیته امداد اختصاص یافته است.

به گزارش ایلنا، سید پرویز فتاح با تشریح عملکرد و اقدامات کمیته امداد در خدمات‌رسانی به مددجویان سیل‌زده در استان‌های شمالی کشور، گفت: تاکنون چندین نوبت بسته غذایی بین خانواده‌های مددجویان آسیب‌دیده در استان گلستان، مازندران و خراسان شمالی توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد و هلال‌احمر نسبت به دریافت کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان اقدام کرده‌اند، اظهار داشت: کمیته امداد پس از انجام امدادرسانی اولیه توسط هلال‌احمر، از پنجمین روز پس از حادثه جذب کمک‌های مردمی را آغاز کرد و تا پایان روز دهم فرودین‌ماه، هفت میلیارد تومان کمک نقدی از سوی مردم نیک‌اندیش به کمیته امداد واریز شده است. همچنین کمک‌های کالایی به ارزش بیش از ۱۴ میلیارد تومان دریافت و به مناطق سیل‌زده ارسال شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی با تاکید بر اینکه مستمری فروردین‌ماه مددجویان آسیب‌دیده از سیل به صورت سه برابری پرداخت می‌شود، تصریح کرد: این مستمری تا سقف ۱,۵ میلیون تومان برای هر خانواده، آخر فروردین‌ماه به حساب مددجویان واریز خواهد شد.

فتاح با بیان اینکه حدود ۳۵۰۰ خانواده تحت پوشش این نهاد در سیل اخیر در استان‌های شمالی کشور دچار آسیب شدند، تصریح کرد: خوشبختانه در این حادثه هیچ موردی از فوتی یا جراحتی در میان مددجویان کمیته امداد گزارش نشد.

وی ادامه داد: گزارش خدمات ارائه شده به زلزله‌زدگان و هزینه‌کرد کمک‌های مردمی را به صورت دوره‌ای به مردم ایران گزارش خواهیم داد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی با تقدیر از مشارکت مردم برای کمک به هموطنان گرفتار سیل در استان‌های شمالی و دیگر مناطق کشور، خاطرنشان کرد: اطمینان می‌دهیم از محل کمک‌های مردمی و حمایت‌های دولت و دیگر دستگاه‌ها، برای تمامی ۳۵۰۰ خانواده مددجویان سیل زده، تمامی لوازم خانگی و ضروری زندگی را تامین کنیم.

فتاح افزود: تعمیر منازل آسیب دیده مددجویان و ساخت منازل تخریب شده به طور کامل از سوی کمیته امداد انجام خواهد شد و مددجویان نباید نگرانی از این بابت داشته باشند.

وی از واریز کمک نقدی به حساب مددجویان سیل زده از محل کمک‌های مردمی اشاره کرد و ابراز داشت: کمیته امداد تا سقف ۷۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض به خانواده‌های آسیب‌دیده از سیل پرداخت کرده است تا با تشخیص خود به تهیه اقلام ضروری بپردازند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی پرداخت وام قرض‌الحسنه پنج میلیون تومانی به مددجویان را یکی دیگر از خدمات انجام شده برای خانواده‌های سیل‌زده برشمرد و بیان کرد: این وام با شرایط آسان از محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به مددجویان آسیب‌دیده از سیل پرداخت می‌شود.

فتاح از استمهال وام‌های اشتغال مددجویان گرفتار در سیل خبر داد و یادآور شد: حدود ۶۰۰ طرح اشتغال مددجویان در سیل استان‌های شمالی دچار خسارت شد که کمیته امداد به همین منظور علاوه بر استمهال وام‌های قبلی، وام‌های جدید تا سقف ۳۰ میلیون تومان و در مواردی تا سقف ۵۰ میلیون تومان به مددجویان پرداخت می‌کند.

وی از مشارکت دیگر نهادها در ارائه خدمات به مددجویان سیل‌زده تقدیر و عنوان کرد: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هزار بسته لوازم خانگی شامل یخچال، فرش و دیگر اقلام ضروری را تهیه کرده که از فردا میان مددجویان توزیع می‌شود. همچنین بنیاد مستضعفان هزار تخته فرش به خانواده های مددجویان اختصاص داده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی با تشریح روش‌های دریافت کمک‌های مردمی از سوی کمیته امداد، گفت: مردم نیکوکار ایران می‌توانند با شماره‌گیری کد #۹۹*۸۸۷۷* یا از طریق واریز کمک‌های خود به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۰۰۰ و یا شماره حساب ۳۳۳۳ نزد بانک ملی ایران با شماره سیبای ۰۱۰۳۳۳۳۳۳۳۰۰۰ در بازسازی منازل تخریب شده در سیل و تهیه اقلام ضروری سیل‌زدگان مشارکت کنند.

پرویز فتاح سید پرویز فتاح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر