کد خبر: 745094 A

مشاور امور معلولان سازمان بهزیستی خبر داد؛

مشاور امور معلولان سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: طبق هماهنگی‌های انجام شده با مدیریت شهری مراسم روز طبیعت معلولان در ۴۴ بوستان مناسب‌سازی شده برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، علی همت محمودنژاد با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی مدیریت شهری و سازمان بهزیستی برای مراسم روز طبیعت معلولان گفت: این جلسه صبح امروز با حضور محمدرضا جوادی یگانه معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، حسین نحوی‌نژاد معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، داریوش بیات‌‌نژاد مدیرکل بهزیستی استان تهران، زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران و علی‌محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران برگزار شد.

وی ادامه داد: در این جلسه ۴۴ بوستان تهران به عنوان بوستان‌های مناسب‌سازی شده معرفی شدند که اسامی این بوستان‌ها از طریق رسانه‌ها به زودی اعلام خواهد شد، تا معلولان بتوانند جهت گذراندن روز طبیعت (۱۳ فروردین ماه) در این مکان‌ها حضور پیدا کنند و از امکانات در نظر گرفته شده در این بوستان‌ها استفاده کنند.

مشاور امور معلولان سازمان بهزیستی کشور به تمهیدات در نظر گرفته شده برای جابه‌‌جایی معلولان در روز طبیعت اشاره کرد و اظهار داشت: اتوبوس‌هایی از پایانه‌های آزادی، میدان امام حسین(ع)، میدان خراسان، میدان انقلاب، خیابان آذری و خیابان شمشیری پیش‌بینی شده است تا معلولان را در پارک‌های دسترس‌پذیر منتقل کنند.

محمودنژاد افزود: با تمهیدات در نظر گرفته شده از سوی شهرداری تهران استفاده از اتوبوس‌ها برای معلولانی که کارت مترو دریافت کرده‌اند به صورت رایگان خواهد بود و امیدواریم با تلاش صورت گرفته از سوی مدیریت شهری تهران، معلولان در روز طبیعت حضور پررنگی را در ۴۴ بوستان مناسب‌سازی شده داشته باشند.

وی اضافه کرد: همچنین در جلسه امروز مصوب شد تا معلولان در پنج‌شنبه آخر هر ماه در یکی از بوستان‌های دسترس‌پذیر تهران حضور پیدا کنند که امیدواریم در طی سال جاری این موضوع به سایر نقاط شهر تهران نیز تسری پیدا کند.

مشاور امور معلولان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه هم‌‌اکنون از دو هزار و ٢٠٠ بوستان شهر تهران، ۴۴ بوستان مناسب‌سازی شده‌اند، تصریح کرد: به زودی سامانه‌ای برای ارسال عکس و تصاویر نقاط و پارک‌های نامناسب معلولان راه‌اندازی خواهد شد تا این افراد بتوانند با ارسال عکس و تصاویر این موارد را به مسئولان مدیریت شهری منتقل کنند تا در اسرع وقت موانع و مشکلات آنها برطرف شود.

بهزیستی شهر تهران طبیعت معلولان مناسب سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر