کد خبر: 745091 A

در دیدار نمکی با روحانی؛

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سنت شش ساله رییس‌‌جمهور جهت ارائه گزارش عملکرد سال گذشته و ارائه برنامه‌های پیش‌رو، روز گذشته با رییس‌جمهور دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، سعید نمکی در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده، اهم برنامه‌های سال آینده شامل استقرار پرونده الکترونیک سلامت تا پایان بهار، طرح پزشکی خانواده و نظام ارجاع و استمرار طرح تحول سلامت را به عنوان محورهای اصلی برنامه‌‌های سال آتی ترسیم کرد.

وی در حوزه بهداشت به توسعه رویکرد پیشگیرانه و بسیج همگانی برای مقابله با بیماری‌های غیرواگیر به ویژه دیابت، فشار خون و بهداشت روان تاکید کرد و توسعه بهداشت دهان و دندان عاری از پوسیدگی در مدارس، یکسره کردن ساعات ارائه خدمت در مراکز خدمات سلامت و فعال کردن یونیت‌‌های دندانپزشکی مراکز دولتی در شیفت بعد از ظهر را از جمله برنامه‌‌های این حوزه برشمرد.

وزیر بهداشت در حوزه آموزش به طرح تحول نظام آموزش علوم پزشکی در راستای جامعه محور کردن آموزش پزشکی اشاره کرد و در حوزه درمان نیز ادامه طرح تحول نظام سلامت و بازنگری کتاب ارزش نسبی با رویکرد عدالت بین رشته‌‌ای و تغییر در نظام پرداخت به DRG و بحث توسعه خدمات پرستاری در منزل را از اهم برنامه‌‌ها دانست.

نمکی جلوگیری از واردات داروهای دارای تولید مشابه و مکفی داخلی و تقویت و توسعه کمی و کیفی صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی داخلی برای ساخت داروها، تجهیزات و ملزومات پزشکی وارداتی را بعنوان برنامه های محوری حوزه دارو و تجهیزات پزشکی عنوان کرد.

وی جامعه محور شدن پژوهش و رویکرد پژوهش بر اساس نیاز کشور و نظام ارائه خدمت را از جمله رئوس برنامه‌‌های حوزه پژوهش در علوم پزشکی بیان کرد.

حسن روحانی نیز در این دیدار توصیه‌‌‌هایی مبنی بر رسیدگی بیشتر به مردم به ویژه مناطق کمتر برخوردار و خدمات‌‌رسانی گسترده‌‌تر در جهت استمرار طرح تحول نظام سلامت و همچنین کاهش پرداختی بیماران داشتند و بر تأمین کامل داروهای اساسی و استقرار هر چه زودتر پرونده الکترونیک سلامت تاکید ویژه داشتند.
بسیج دارو رییس جمهور وزارت بهداشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر