کد خبر: 744814 A

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش از مدارس آسیب‌دیده حادثه سیل اخیر درشیراز بازدید کرد.

به گزارش ایلنا، علی عسکری (معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش) به منظور بررسی وضعیت مدارس آسیب‌دیده در سیل اخیر، با حضور در آموزشگاه‌های احسان شهرک سعدی، شهید رحیم دل روستای نصرآباد شیراز و هنرستان دخترانه خواجه نصیرالدین توسی این شهر، از نزدیک در جریان آخرین وضعیت این مدارس قرار گرفت.

وی پس از بازدید از مدارس آسیب‌دیده با حضور در منزل یکی از فرهنگیان ناحیه ۳ شیراز که منزلش در حادثه سیل دچار آسیب شد از نزدیک در جریان خسارت‌های وارده به وی قرار گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی عسکری در این بازدیدها اظهار کرد: مردم شیراز، ایثار اجتماعی را با روحیه مثبت اندیشانه، آگاهانه و مهمان دوستانه در حادثه اخیر به تصویر کشیدند.

وی گفت: وظیفه ما از نظر تعلیم و تربیت و نظام آموزشی ایجاب می‌کرد که به استان‌های سیل‌زده سفر کنیم و از نزدیک شاهد اتفاقات باشیم و از مدارس تخریبی بازدید داشته باشیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش ضمن دلجویی از خانواده‌های متوفی و عیادت از آسیب دیدگان این حادثه در بیمارستان، اظهار کرد: طی جلسه‌ای با حضور استاندار و سایر مسؤولان استانی، خسارت‌های به وجود آمده را برآورد کرده و به وزارتخانه منعکس خواهیم کرد.

وی ادامه داد: از چند روز فرصت  تعطیلی  برای آماده‌سازی مدارس برای پذیرا شدن از سرمایه‌های انسانی کشور و نظام  استفاده می‌کنیم و با توجه به وقوع سیل در مناطق محروم، نسبت به انعکاس نیازهای دانش‌آموزان شامل لوازم التحریر، ابزار و وسایل کمک آموزشی به نهادهای خدماتی و ستاد بحران استان اقدام می‌شود.

سیل در شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر