کد خبر: 744721 A

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: در این حادثه روزانه بیش از ۲۴۰ امدادگر و نجاتگر در قالب ۵۰ تیم عملیاتی در حال فعالیت و امدادرسانی بوده و تعداد ۶۰ دستگاه خودروی امدادی و آمبولانس و با همکاری سازمان های دیگر و مردم محلی روزانه ۳۳ فروند قایق در حال توزیع اقلام غذایی و امدادی بین آسیب دیدگان بوده و هستند.

به گزارش ایلنا، محمودرضا پیروی دبیر کل جمعیت هلال احمر در خصوص افزایش دامنه آبگرفتگی در استان گلستان، اظهار داشت: در این حادثه روزانه بیش از ۲۴۰ امدادگر و نجاتگر در قالب ۵۰ تیم عملیاتی در حال فعالیت و امدادرسانی بوده و تعداد ۶۰ دستگاه خودروی امدادی و آمبولانس و با همکاری سازمان های دیگر و مردم محلی روزانه ۳۳ فروند قایق در حال توزیع اقلام غذایی و امدادی بین آسیب دیدگان بوده و هستند.

وی یادآور شد: ۶۲ هزار و۳۵۹ نفر درسیل استان گلستان حادثه دیدند که از میان به ۵۷ هزار و۲۸ تن امداد رسانی و ۱۳ هزار و ۱۷۱ نفر اسکان داده شدند و ۲۹ مصدوم که ۹ نفر آنها با بالگرد بوده به مراکز درمانی منتقل شدند .

دبیرکل جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در سیلاب ۱۰ هزار و ۲۴۵ واحد مسکونی تخلیه و ۲۸۹ دستگاه خودرو نیز رهاسازی شدند. به علاوه امداد هوایی هلال احمر نیز در سیل گلستان ۳۴۵ سورتی شامل ۱۸۱ ساعت پرواز داشته که یک هزار و ۳۶۵ نیروی امدادی، ۲۱۸ هزار کیلوگرم بار و ۹ مصدوم را جا به جا کرده است.

پیروی با اعلام به کارگیری سه هزار و ۶۹ نفر- روز نیروی عملیاتی در سیل گلستان، اظهار داشت:‌ ناوگان ترابری و تجهیزات به کارگیری شده در این زمینه نیز شامل ۶ فروند بالگرد، ۶۲ دستگاه - روز آمبولانس، ۱۲ دستگاه - روز خودرو نجات، ۳۳۹ دستگاه- روز خودرو کمک‌دار، ۳۶ دستگاه - روز خودروی سنگین، ۲۲ دستگاه قایق نجات و ۲۰۶ دستگاه - روز موتور پمپ لجن کش بوده است.

استان گلستان جمعیت هلال احمر خودرو مراکز درمانی هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر