کد خبر: 744150 A

به منظور جمع‌آوری و توزیع کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان؛

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر از آمادگی کامل این سازمان برای همکاری با خیرین و موسسات خیریه به‌منظور جمع آوری و توزیع کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، محمد نصیری با بیان این مطلب، گفت: با توافق‌های صورت گرفته، آن دسته از موسسات خیریه و تشکل‌های مردم‌نهاد که در حال حاضر در زمینه کمک‌رسانی به سیل زدگان با همکاری هلال احمر و سایر دستگاه های امداد رسان فعال هستند و همچنین با سیستم مدیریت بحران در مناطق هماهنگی لازم را دارند، می‌توانند با مراجعه به سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر واقع در خیابان آیت الله طالقانی، نبش سپهبد قرنی، یا تماس با شماره تلفن ۴-۸۸۹۱۹۱۳۳ در خواست‌های خود را اعلام کنند تا ضمن مکاتبه و هماهنگی های بعدی، بتوانیم در حوزه هدایت و جمع آوری کمک های آنها، اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی اظهارکرد: جمعیت هلال احمر یک نهاد مردمی است و تعامل با همه افراد، موسسات و نهادهای دیگر را جزو اصول کاری خود می‌داند؛ به همین دلیل نگاه جمعیت هلال احمر این است که از تمام ظرفیت های مردمی به خصوص خیریه ها و تشکل های مردم نهاد که به ویژه در حوزه مدیریت بحران فعالیت می کنند، استفاده کند و برای این موضوع آمادگی هر گونه همکاری را با آنها برای کمک به سیل زدگان دارد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: با توجه به قوانین و آیین نامه‌های حوزه بحران، مسئولیت جمع‌آوری کمک‌های مردمی در مواقع بحران با جمعیت هلال احمر و البته با همکاری برخی از دستگاه ها مانند کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) و بهزیستی است، اما با این حال ما وظیفه خود می دانیم تا بدون هیچ چشم‌داشتی در کنار همه افراد و نهادهایی قرار بگیریم که با نیت خداپسندانه برای حل مشکلات آسیب دیدگان قدم پیش می گذارند.

وی تاکید کرد: ساماندهی جلب مشارکت های مردمی در بحران ها و حوادث یک نیاز اساسی است. همانطور که همه قبول دارند باید طوری رفتار کنیم که نه انحصار ایجاد شود و نه هرج و مرج و بی نظمی و احتمال سوء استفاده از احساسات افکار عمومی. جمعیت هلال احمر آمادگی دارد تا با رعایت همه الزامات قانونی و ایجاد حق اختیار برای مردم طرح های کارشناسی را پیشنهاد و اجرایی کند.

سازمان داوطلبان هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر