کد خبر: 743826 A

سرهنگ معظمی گودرزی مطرح کرد؛

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت اعلام کرد: به دنبال وقوع سیل در چند نقطه کشور و بروز خسارات جانی و مالی، برخی افراد سودجو در فضای مجازی مشغول شایعه‌پراکنی درباره بروز سیل و توفان‌های سهمگین در سطح تهران و نیز کشور شده‌اند.

به گزارش ایلنا، از روز گذشته حتی عکس‌هایی در فضای مجازی دست به دست و در آن عنوان می‌شد که این تصاویر، خسارات سیل در شهر شیراز و سایر نقاط کشور را به تصویر کشیده در صورتی به راحتی و با کمی دقت می‌توان پی برد این تصاویر متعلق به خسارات سیلاب در خارج از کشور است.

در همین رابطه، سرهنگ داود معظمی گودرزی، جانشین پلیس فتا پایتخت ضمن ابراز همدردی با خانواده‌‌‌های جانباختگان و نیز مصدومان حوادث سیل به شایعه‌پراکنان درباره بروز سیل و توفان در پایتخت هشدار داد و گفت: پلیس فتا با افرادی که بخواهند با شایعه‌پراکنی آرامش را از مردم سلب کنند، برخورد می‌کند.

وی ادامه داد: تصاویر و فیلم‌های غیرواقعی که به حوادث داخل کشور نسبت داده می‌شود نیز توسط پلیس رصد شده و ضمن شناسایی منتشر کنندگان این تصاویر، برخورد لازم با آنها صورت می‌گیرد که در چند مورد شناسایی انجام گردیده که اقدامات قانونی در دست رسیدگی می باشد.

جانشین پلیس فتا پایتخت افزود: شهروندان اخبار را صرفا از مبادی رسمی و معتبر پیگیری کنند.

پلیس فتا سرهنگ داود معظمی گودرزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر