کد خبر: 743766 A

سازمان نوسازی مدارس استان تهران مطرح کرد؛

سازمان نوسازی مدارس استان تهران به دلیل بارندگی شدید در این استان از مدیران مدارس خواست اقدامات ایمنی و تدابیر پیشگیرانه لازم برای حفاظت از مدارس استان تهران را اتخاذ کنند.

به گزارش ایلنا، با توجه به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر رگبار، رعد و برق و بارندگی شدید و احتمال وقوع سیل طی روزهای آینده، مدیران محترم مدارس استان تهران تدابیر پیشگیرانه زیر را اتخاذ کنند.

اقدامات ایمنی و تدابیر پیشگیرانه

١. پشت بام مدارس توسط مدیران و یا مسئولان حاضر در مدارس بازدید شود.

٢. باز بودن راه خروج آب از پشت بام مدارس بسیار ضروری است. (در هنگام بارش شدید باران حتما هر چندساعت از باز بودن راه خروجی آب اطمینان حاصل شود.)

٣. از بسته بودن تمامی درب و پنجره کلاسهای درس اطمینان حاصل کنید.

٤. تمامی نقاطی که احتمال ورود آب باران به محوطه مدارس و کلاسهای درس دارند را بازدید و مسدود کنید.

٥. تمامی وسایل الکترونیکی اعم از رایانه، چاپگر، دستگاه تکثیر و ویدئو پرژکتورها از سطح زمین و کنار پنجره ها فاصله داشته باشند و حدالمقدور روی آنها حتما با وسایل ضدآب پوشانده شوند.

٦. دیوارهای زیر زمین را با عایق‌های ضد آب بپوشانید تا جلوی نفوذ آب و آسیب‌های بعدی گرفته شود.                                   

٧. در صورت بروز حادثه ناشی از وقوع سیل، کلید اصلی برق، شیر‌‌‌اصلی آب و گاز را قطع کنید. 

٨. اگر کنتور برق را قطع نکرده‌اید، وسایل برقی را از پریز بیرون بکشید، اگر دستانتان خیس است برای حفظ ایمنی خود به وسایل برقی دست نزنید. 

٩. از خاموش بودن موتورخانه و بسته بودن درب موتورخانه مدارس اطمینان حاصل کنید و تمامی راه های ورود آب به این قسمت پوشانده و مسدود شود.

١٠. برای آگاهی و اطلاع بیشتر از وضعیت پیشروی سیل به پیام‌های بعدی از سوی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران و همچنین رادیو و تلویزیون گوش دهید.

سازمان نوسازی مدارس استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر