کد خبر: 743722 A

مدیرعامل شهربان خبر داد؛

مدیرعامل شهربان شهرداری تهران از تشدید نظارت بر ساخت و ساز در تعطیلات نوروز و برخورد قانونی با ۱۵۷ کارگاه ساختمانی متخلف در پایتخت خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید امیر فتاحیان با بیان اینکه از ۲۵ اسفندماه تا ۱۶ فروردین ماه، هرگونه تخریب و گودبرداری ممنوع است، گفت: همچنین هرگونه عملیات‌ ساختمانی از ۲۵ اسفند تا ششم فروردین ممنوع است و رعایت این زمان‌بندی از سوی تمامی کارگاه‌های ساختمانی لازم‌الاجرا خواهد بود. 

وی با اشاره به این که در ایام تعطیل، متخلفان ساخت و ساز، انگیزه بیشتری برای نادیده گرفتن قوانین دارند، اظهار داشت: به همین دلیل در ایام تعطیل، رویکرد نظارت بر ساخت و ساز متناسب با سطح انگیزه متخلفان، تغییر می‌کند. 

این مقام مسئول با بیان این مطلب که در ایام تعطیلات نوروزی، نظارت بر ساخت و ساز از سوی شهربان و شهرداری‌های مناطق تشدید شده است، اظهار داشت: در چهار روز نخست سال نو، با ۱۵۷ کارگاه ساختمانی متخلف، برخورد قانونی صورت گرفته است. 

فتاحیان با اعلام این مطلب که از ۲۶ مورد تخلف ساخت و ‌ساز در حریم تهران نیز جلوگیری به عمل آمده است، تصریح کرد: در حریم تهران هم از ۲۵ اسفند تا ۱۶ فروردین‌ماه تمامی فعالیت‌های ساخت و ساز اعم از احداث بنا، فنس کشی، تعمیرات و... ممنوع است. 

وی با تأکید بر این‌که جاده قانون‌گرایی و حفظ حقوق شهروندان با «نظارت شهروندی» هموارتر خواهد شد، خاطرنشان کرد: از شهروندان تقاضا داریم هرگونه تخلف ساخت و ساز را به سامانه‌ ۱۳۷ شهرداری تهران اطلاع دهند.

ساخت و ساز شهرداری تهران ساخت و ساز در تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر