کد خبر: 742924 A

فرمانده ناجا در دیدار با امام جمعه اصفهان مطرح کرد؛

فرمانده ناجا گفت: نیروهای انتظامی در ایام نوروز در آماده باش ۱۰۰ درصدی هستند و امنیت را از مرزها تا جاده‌ها و شهرها برقرار می‌کنند.

به گزارش ایلنا، سردار"حسین اشتری" در دیدار با آیت الله "سید یوسف طباطبایی نژاد" نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، ضمن تبریک سالروز میلاد مولی الموحدین حضرت علی (ع) و سال جدید اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های پلیس در ایام نوروز، تصادفات و تلفات جاده ای است که برای کاهش حوادث رانندگی، اقدامات کاربردی خوبی توسط پلیس انجام شده که بحمدالله تاکنون توفیقاتی به دست آمده است.

وی افزود: نیروهای پلیس از ۲۵ اسفند ۹۷ تا ۱۷ فروردین ماه در آماده باش کامل هستند و از مرزها گرفته تا جاده ها و شهرها  با روحیه و نشاط امنیت را برقرار می‌کنند.

این مقام انتظامی بیان داشت: در برخی شهرها مانند "مشهد مقدس" و "اصفهان" میزان مسافرت ها نسبت به سال قبل افزایش یافته که نیروهای پلیس با تمام توان در حال خدمت‌رسانی هستند و در هیچ نقطه از کشور مشکلی وجود ندارد.

سردار اشتری از افزایش مسافرت‌ها نسبت به سال قبل خبر داد و اظهار داشت: طبق آمار در زمینه تلفات جاده ای با کاهش ۱۵ درصدی فوت شدگان از زمان شروع مسافرت تا روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل و کاهش ۳ درصدی تصادفات روبه رو بوده‌ایم.

فرمانده ناجا تصریح کرد: پلیس برای استراحت رانندگان و رفع خستگی و خواب آلودگی آنها اقدام به راه اندازی ایستگاه‌های امنیت و سلامت کرده که رانندگان می‌توانند در این مکان‌ها استراحت کنند و پس از رفع خستگی به ادامه مسیر بپردازند که فقط درجاده های استان اصفهان ۴۵ ایستگاه راه اندازی شده است.

این مقام ارشد انتظامی به شب چهارشنبه آخر سال امسال هم اشاره و تصریح کرد: در زمینه کاهش سوانح شب چهارشنبه آخر سال ۵۰ تا ۸۰ درصد کاهش داشتیم که از همکاری مردم با پلیس تشکر می شود.

سردار حسین اشتری اظهار داشت: در سال ۹۶ از ۳۲ دستگاه خدمت رسان نظرسنجی شد که نیروی انتظامی رتبه چهارم محبوبیت مردمی را به خود اختصاص داد و کسب این رتبه در حالی است که اقدامات این نیرو فقط خدمت رسانی نیست و در بسیاری موارد سلبی است و با مخلان نظم و امنیت سروکار دارد.

فرمانده نیروی انتظامی در پایان به شهادت مظلومانه ۲ مامور پلیس در مشهد مقدس اشاره و تاکید کرد: کلیه کارکنان پلیس از شروع طرح نوروزی مشغول خدمت رسانی به مسافران و مردم هستند و بسیاری از آنها در این ایام از خانه و خانواده دورند که نیازمند دعای خیر شما هستند.

 

چهارشنبه سوری سوانح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر