کد خبر: 742862 A

رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به افزایش شمار کشته‌های تصادفات رانندگی در شبانه روز گذشته گفت: تنها طی ۲۴ ساعت در ۳۷۰ تصادف فوتی و جرحی ۳۸ تن کشته و ۴۷۱ نفر مجروح شدند.

به گزارش ایلنا، سردار سید کمال هادیان‌فر روز شنبه با اشاره به پایان دور اول سفرهای نوروزی افزود: دور دوم سفرهای نوروزی در حالی از فردا آغاز می‌شود که سازمان هواشناسی کشور پیش‌بینی بارش باران و لغزندگی معابر را طی دو سه روز آینده کرده است.

وی با اشاره به تصادفات شبانه روز گذشته گفت: انحراف به چپ، سرعت غیرمجاز، خستگی و خواب آلودگی و تخطی از سرعت مطمئنه مهمترین علت تصادفات فوتی جرحی ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه ۴۹ درصد تصادفات شبانه روز گذشته از شکل واژگونی بوده است، گفت: عدم کنترل وسیله نقلیه به دلیل لغزندگی معابر، تخطی از سرعت مطمئنه و خستگی و خواب آلودگی مهمترین علت رخداد این تصادفات بوده است.

وی از برخورد با تخلفات حادثه‌ساز خبر داد و گفت: تنها طی شبانه روز گذشته ۲ هزار و ۶۵۰ دستگاه خودرویی که دارای تخلفات حادثه ساز بودند توسط عوامل پلیس راه و راهور در معابر کشور توقیف شدند.

سردار هادیانفر به ساعت رخداد تصادفات رانندگی در شبانه روز گذشته اشاره کرد و گفت: بر اساس آمارها در این مدت بین ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر بیشترین تصادفات رانندگی رخ داده است که این امر نشان می دهد متاسفانه رانندگان استراحت لازم را نداشتند و با خستگی سفر وارد محور شده‌اند. لذا مجددا توصیه می‌کنیم رانندگان پیش از آغاز سفر حتما استراحت کافی کرده و تاکید می‌کنیم که هیچ چیزی جای خواب را به جز خواب نمی گیرد.

وی از تشدید برخورد با تخلفات حادثه‌ساز خبر داد و گفت: برابر دستورالعمل صادره مأموران پلیس راه با هرگونه تخلف حادثه ساز در معابر به طور جدی برخورد می‌کنند و خودروهایی که دارای خانواده هستند پس از طی مراحل لازم و توقیف ساعتی ترخیص و سایر خودروها ۷۲ ساعت توقیف می شوند.

به گفته رییس پلیس راهور ناجا خودروهایی که دارای تخلفات حادثه ساز در نوروز هستند در صورت ارتکاب مجدد تخلفات حادثه‌ساز تا پایان تعطیلات نوروز در پارکینگ پلیس می مانند.

وی با اشاره به اینکه طی هفت روز گذشته تا دیروز با کاهش ۱۵ درصدی تلفات رانندگی در جاده ها مواجه بودیم افزود: با توجه به افزایش شمار کشته های تصادفات در شبانه روز گذشته این میزان کاهش به حدود ۴ درصد رسیده است.

رییس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون حدود ۱۷۰ نفر در صحنه تصادفات کشته و ۳۷۵۰ نفر مجروح شدند.

وی از رانندگان خواست ضمن رعایت قوانین و مقررات رانندگی از عجله و شتاب در رانندگی پرهیز کرده و با توجه به شرایط جوی حتما سرعت مطمئنه را در رانندگی رعایت کند تا دچار حادثه نشوند. از سوی دیگر رانندگان می‌توانند از طریق تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ یا ۱۲۰ و یا از طریق سایر سامانه‌های پلیس راهور ناجا همچون سایت راهور ۱۲۰ از آخرین وضعیت راه ها مطلع شده و سپس وارد محورها شوند.

تصادف نوروز کشته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر