کد خبر: 742062 A

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور گفت: در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه فعالیت سامانه بارشی را با شدت کم در نوار شمالی کشور خواهیم داشت و این سامانه در روز پنجشنبه محدود به شمال شرق شده و جمعه از کشور خارج می‌شود.

به گزارش ایلنا، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به فعالیت سامانه بارشی با شدت کم در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۸ و ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ در نوار شمالی کشور، خاطرنشان کرد: فعالیت سامانه بارشی پنجشنبه ۱۳۹۸/۱/۱ محدود به شما‌ل‌شرق شده و جمعه از کشور خارج خواهد شد.

مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: پیش‌بینی می شود سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال زنجان، ارتفاعات شمالی البرز در استان های گیلان، مازندران و گلستان، بارش برف، مه آلودگی و کاهش دید وجود داشته باشد.            

وظیفه با بیان اینکه شدت بارش بویژه در شرق گلستان و خراسان‌شمالی خواهد بود، نسبت به بارش شدید باران، آبگرفتگی معابر عمومی، سیلاب و  وزش باد شدید موقتی در استان گلستان هشدار داد.

وی در خصوص وضعیت هوا طی چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ گفت: در خراسان شمالی، شمال خراسان‌رضوی، آذربایجان‌شرقی، اردبیل، شمال زنجان، ارتفاعات شمالی البرز در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و شمال سمنان بارش برف، مه آلودگی و کاهش دید و در تهران، البرز، قزوین و قم بارش باران گاهی وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور در این راستا به سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط توصیه نمود: تمهیدات لازم جهت جلوگیری از کاهش خسارات احتمالی به سبب کولاک برف، یخبندان، لغزندگی، مه گرفتگی و اختلال در تردد جاده‌ای بویژه در گردنه‌های کوهستانی مناطق مذکور به عمل آید و مسافرین نیز با تجهیزات ایمنی کامل سفر کنند.

وظیفه با اشاره به مواج بودن بخش‌های مرکزی و شرقی خلیج‌فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و دریای‌خزر از بعدازظهر دوشنبه تا ظهر چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۹، گفت: دوشنبه ارتفاع موج بویژه در بخش‌های شرقی خلیج‌فارس بین یک و نیم تا دو متر، سه‌شنبه بین دو و نیم تا سه متر و طی این مدت در دریای عمان نیز بین یک تا  یک ونیم متر برآورد شده است.  

وی افزود: از دوشنبه تا اواخر وقت سه‌شنبه ارتفاع موج بویژه در نواحی شرقی دریای‌خزر به دو تا سه متر پیش‌بینی می‌شود.

سامانه بارشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر